Nianiu, marsz do lekarza

środa 11 września 2013
  • Niania, która będzie miała prawidłowe wyniki badań otrzyma specjalny certyfikat (fot. sxc.hu)
    Niania, która będzie miała prawidłowe wyniki badań otrzyma specjalny certyfikat (fot. sxc.hu)
Szukając niani dla dziecka rodzice zwykle zwracają uwagę na doświadczenie i kwalifikacje kandydatek, nie pytają jednak o ich stan zdrowia. Jedna z sieci prywatnych przychodni lekarskich postanowiła zatem badać opiekunki i wystawiać im stosowne certyfikaty.

Program profilaktyczny Zdrowa Niania to pomysł grupy LUX MED.
 - Wielu rodziców zapomina o tym, że niania przede wszystkim musi być zdrowa. I nie chodzi tu o przeziębienie czy katar. Osoba, której powierzamy opiekę nad dzieckiem, może być nosicielem wielu wirusów i bakterii, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu naszych pociech - wyjaśnia reprezentująca LUX MED Joannna Piszcz z imedia PR.

Aby upewnić się, że ryzyko zarażenia dziecka przez nianię nie istnieje, rodzice mogą wykupić kandydatce, którą chcą zatrudnić, pakiet badań, w województwie śląskim przeprowadzanych w Katowicach przy ul. Sokolskiej 29. Składają się na niego badania na obecność w gardle i nosie bakterii meningokoków, pneumokoków, paciorkowca beta-hemolizującego oraz gronkowca złocistego, badania na obecność bakterii Salmonella i Shigella w kale oraz te wykluczające zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C oraz gruźlicą.

W przypadku prawidłowych wyników badań pacjentka otrzyma Certyfikat Zdrowej Niani stwierdzający brak przeciwwskazań medycznych do pracy z dziećmi.

Piszcz mówi, że z programu coraz chętniej korzystają zarówno rodzice, pragnący mieć pewność, że oddają dziecko w dobre ręce, jak i same nianie, które chcą w ten sposób wyróżnić się na rynku pracy. Wadą programu jest jednak jego cena, sięgająca aż 350 zł.

Kategoria: Zdrowie