Zostań królem lub księżniczką

piątek 12 grudnia 2014
  • Teraz można się wcielić w dowolną bajkową bądź historyczną postać, wystarczy przyjść na Zamek Piastowski  (fot. mat. Zamku Piastowskiego w Raciborzu)
    Teraz można się wcielić w dowolną bajkową bądź historyczną postać, wystarczy przyjść na Zamek Piastowski (fot. mat. Zamku Piastowskiego w Raciborzu)
Każde dziecko chciałoby na chwilę zostać księżniczką, królową lub rycerzem. Teraz te marzenia mogą się ziścić. Wystarczy przyjść na Zamek Piastowski w Raciborzu.

Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej kupiła kilkanaście strojów, które można przymierzać, zwiedzać w nich zamek i robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Każde dziecko może zostać królem, królową, księżniczką lub giermkiem. Jest nawet strój czarodziejki z magiczną różdżką, która spełnia życzenia. Mało tego, rodzice towarzyszący dzieciom mogą przymierzyć husarską zbroję pocztowego z XVI-XVII wieku. W jej skład wchodzą: szyszak husarski, obojczyk, naramienniki, napierśnik (kirys), karwasze oraz szata (żupan).
Zamek jest czynny od poniedziałku do piątku od 9 do 16, a w soboty, niedziele i święta od 10 do 18. Zwiedzanie z przewodnikiem co pełną godzinę. Ostatnie wejście na zamek na godzinę przed zamknięciem. Bilety kosztują 2 i 1 zł. Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.
 

Kategoria: Zwiedzanie