Przedszkole bez misiów i lalek. Zabawki poleciały na wakacje

środa 4 marca 2015
  • Dzieci z dąbrowskiego przedszkola wysłały swoje zabawki na wakacje (fot. mat. Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 26)
    Dzieci z dąbrowskiego przedszkola wysłały swoje zabawki na wakacje (fot. mat. Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 26)
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 26 w Dąbrowie Górniczej wysłały swoje zabawki na lotnisko w Pyrzowicach, skąd mają odlecieć na wakacje. Wszystko dlatego, że placówka realizuje program „Przedszkole bez zabawek”.

To już trzecia edycja innowacji, realizowanej w dąbrowskim przedszkolu. Przez dwa lata zabawki wyjeżdżały na wakacje autokarem, w tym roku polecą samolotem.
Dzieci spakowały wszystkie pluszaki do paczki i razem z nauczycielkami i dyrektorem zaniosły ją na pocztę, aby nadać na lotnisko w Pyrzowicach. Zabawki będą korzystać z urlopu cały miesiąc, a dzieci wraz z wychowawcami, aby się nie nudzić bez misiów i lalek, zrobią sobie zabawki według własnego pomysłu.
Temat przewodni warsztatów zabawkarskich w pierwszym tygodniu będzie brzmieć „Muzyka jest wszędzie”, a przedszkolaki wykonają instrumenty muzyczne, będą bawić się w dyrygentów i tworzyć zespoły muzyczne.
Tematem drugiego tygodnia będą „Nasze lalki, misie i ubranka dla nich”, a dzieci wykonają kukiełki i będą bawić się w teatr. Temat trzeciego tygodnia „Z przyrodą w zgodzie żyj”, zainspiruje maluchy do zrobienia Marzanny, zabawkowych roślinek i ptaków.
Ostatniego tygodnia, zgodnie z hasłem „Każdy chce mieć dom” dzieci wykonają zabawki inspirowane domem rodzinnym, swoim miastem oraz małą i wielką ojczyzną.
Wszystkie zabawki powstaną z surowców wtórnych, co pomoże uświadomić dzieciom, jak ważny jest recykling.

Kategoria: Wiadomości