Kopalnia srebra znów dostępna dla turystów

czwartek 9 kwietnia 2015
  • Wnętrza Zabytkowej Kopalni Srebra niebawem będą jeszcze nowocześniejsze (fot. mat. Kopalni)
    Wnętrza Zabytkowej Kopalni Srebra niebawem będą jeszcze nowocześniejsze (fot. mat. Kopalni)
Po kilkumiesięcznej przerwie remontowej Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach będzie znów dostępna dla turystów. Dziś (7 kwietnia) nastąpi otwarcie obiektu.

Tarnogórski zabytek techniki, ze względu na prace remontowe, był nieczynny od początku roku. W tej chwili większa część modernizacji została zakończona, ale adaptacja holu głównego potrwa jeszcze kilka tygodni. Po jej zakończeniu będziemy mogli np. zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami w historii tarnogórskiego górnictwa wyświetlanymi na osi czasu umieszczonej na jednej ze ścian holu głównego. Na miejscu będą też dostępne: projektor multimedialny i ekran projekcyjny, podświetlane plansze z ilustracjami i wiele innych nowoczesnych elementów wyposażenia.

Prace nad nimi nie będą kolidowały z prowadzeniem ruchu turystycznego, dlatego zarząd Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej postanowił otworzyć Kopalnię tuż po Świętach Wielkanocnych.

Cała wartość inwestycji opiewa na niespełna milion złotych. Projekt otrzymał wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 w wysokości 442 979,32 zł.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach mieści się przy ul. Szczęść Boże 87, czynna jest codziennie w godz. od 9 do 15. W soboty i niedziele, w sezonie letnim od 9 do 17. Bilety są w cenie 21 zł - ulgowy i 27 zł - normalny.

 

Kategoria: Zwiedzanie