Ostrożnie!

wtorek 11 sierpnia 2015
 • "Ostrożnie!" to humorystyczny poradnik o domowych niezbiezpieczeństwach (fot. Ewelina Zielińska)
  "Ostrożnie!" to humorystyczny poradnik o domowych niezbiezpieczeństwach (fot. Ewelina Zielińska)
 • Warto sięgnąć po tę książkę i omówić niebiezpieczeństwa, które czyhają w naszych domach (fot. Ewelina Zielińska)
  Warto sięgnąć po tę książkę i omówić niebiezpieczeństwa, które czyhają w naszych domach (fot. Ewelina Zielińska)
 • Mały Dominik nie jest typowym urwisem - bardzo się stara nie doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji (fot. Ewelina Zielińska)
  Mały Dominik nie jest typowym urwisem - bardzo się stara nie doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji (fot. Ewelina Zielińska
 • Niestety Dominik nie umie się powstrzymać od prezentowania niebezpiecznych zachować swojemu szczeniakowi (fot. Ewelina Zielińska)
  Niestety Dominik nie umie się powstrzymać od prezentowania niebezpiecznych zachować swojemu szczeniakowi (fot. Ewelina Zielińska)
„Ostrożnie! Wszystko co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu” to książka Grzegorza Kasdepke, która ma nam pomóc ujarzmić niebezpieczne pomysły naszych dzieci.

Bohaterami „Ostrożnie” są: mały Dominik, jego nowy szczeniak Junior oraz babcia Marysia. Dominik był do tej pory najmłodszym członkiem rodziny i nie miał z kim podzielić się swymi mądrościami. Teraz ma psa i postanawia wykazać się na Juniorze ile zna ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa w domu. Oczywiście wszystko testują w praktyce. Dominik wchodzi na parapet, zapala zapałki, zrzuca różne przedmioty. W chwilach niebezpieczeństwa pojawia się babcia, która karci chłopca i mówi jak powinien się zachować. Reguły zachowania bezpieczeństwa w domu wygłaszają więc zamiennie Dominiki i babcia.

Całość jest napisana dość zabawnie. Króciutkie rozdziały dotyczą konkretnego zagadnienia i kończą się propozycją autora by porozmawiać czy w domu mamy np. inne rzeczy, na których można się poślizgnąć czy nimi poparzyć.

Z moim synem nie mieliśmy nigdy potrzeby sięgać po takie książki, ale przeczytaliśmy ją z przyjemnością. Uważam, że nawet grzecznym i roztropnym dzieciom warto czasem w przyjemny sposób usystematyzować wiedzę na temat zachowań w domu. Zawsze znajdzie się coś o czym do tej pory, być może, nie porozmawialiśmy.

Kategoria: Recenzje książek