Tańsze wakacje w Parku 12C

środa 6 lipca 2016
  • W wakacje za korzystanie z atrakcji kopalni Królowa Luiza zapłacimy mniej (fot. mat. kopalni)
    W wakacje za korzystanie z atrakcji kopalni Królowa Luiza zapłacimy mniej (fot. mat. kopalni)
Nowe atrakcje kopalni Królowa Luiza w Zabrzu: podziemna trasa turystyczna dla rodzin, niezwykły edukacyjny Park 12C wraz z zabawową kopalnią Bajtel Gruba oraz Park Techniki Wojskowej otwarte zostały miesiąc temu podczas Industriady. Podczas wakacji można zwiedzać je w promocyjnych cenach.

Nowa podziemna trasa jest przeznaczona przede wszystkim dla rodzin z dziećmi ze względu na łatwość przejścia, dostępność z powierzchni i możliwość zwiedzania już od piątego roku życia. W ramach 1,5-godzinnej wycieczki można podziwiać potężne kombajny wydobywcze, przejechać się kolejką górniczą karlik, przejść wyrobisko o wysokości 90 cm czy przekonać się, jak działa wrębiarka i strug ścianowy.

W cenę podstawowego biletu wliczono także wstęp do Parku 12C, w którym dzieci mogą spędzić kolejne godziny na zabawie w gigantycznym labiryncie i na Bajtel Grubie, czyli zabawowej kopalni z małymi taśmociągami i urządzeniem wyciągowym do transportowania urobku. W części poświęconej żywiołom i energii dzieci pobawią się z kolei miniaturowymi zaporami wodnymi i słoneczną zapalniczką, a także wieloma innymi instalacjami, pozwalającymi poznać prawa fizyki. Na fanów militariów czeka Park Techniki Wojskowej, a w nim czołgi, samoloty odrzutowe i pancerne pojazdy transportowe.

Informacje o zwiedzaniu oraz cennik biletów jest dostępny na stronie www.sztolnialuiza.pl.

Kategoria: Zwiedzanie

Zobacz także

Dopilnujmy, by wakacje były dla dzieci czasem radości (fot. foter.com)

Lato i wakacje to dla najmłodszych czas wolności i zabawy. Niestety, to również czas, kiedy dzieci bardziej niż w innych porach roku narażone są na choroby i wypadki. Dlatego lekarze Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach opracowali  listę siedmiu najczęstszych wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci.

Autorami listy są lekarze pracujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym GCZD, jednego z największych szpitali dziecięcych w Polsce. W przygotowanym zestawieniu zwracają uwagę, kiedy wizyta w szpitalu z chorym dzieckiem jest konieczna. - Czasem wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego. Są jednak sytuacje, kiedy wizyta w szpitalu jest niezbędna - mówi Barbara Kunsdorf-Bochnia, kierownik SOR w GCZD.

Lista prezentuje się następująco:


 

7 wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci