Jesienią powstanie największy w regionie ogród jordanowski

niedziela 17 lipca 2016
  • Ogród jordanowski w parku im. Jacka Kuronia będzie gotowy już jesienią (fot. mat. UM Sosnowiec)
    Ogród jordanowski w parku im. Jacka Kuronia będzie gotowy już jesienią (fot. mat. UM Sosnowiec)
W Parku im. Jacka Kuronia w sosnowieckim Kazimierzu Górniczym powstanie największy w woj. śląskim ogród jordanowski. Jego otwarcie zaplanowano już tej jesieni, ale co znajdzie się w tym ogrodzie?

Ogród jordanowski to nazwa, którą określa się teren zielony w mieście, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Ten powstający w Sosnowcu ma posiadać wydzielone strefy, w których znajdą atrakcje dla siebie zarówno malutkie dzieci jak i starszaki.

Plac zabaw dla maluchów wyposażony będzie w urządzenia do zabaw w piasku, huśtawki i bujaki, będzie też miejsce z urządzeniami muzycznymi. Starsze dzieci będą mogły korzystać np. z rodeo, ruchomej liny, symulatora deskorolki czy linarium. Sporą atrakcją będzie szeroka zjeżdżalnia, która stanie na specjalnie usypanym pagórku. Nie zabraknie też drabinek i urządzeń, które zachęcą dzieci do różnorodnej aktywności fizycznej i kreatywnej zabawy.

By ogród jordanowski był miejscem przyjemnym dla wszystkich spacerowiczów zadbano też o pojawienie się fontanny wraz z pergolą i siłowni pod chmurką.

Kategoria: Aktywna rekreacja