Dąbrowa przyszłości

poniedziałek 26 września 2016
  • Wizje miast przyszłości stworzą młodzi mieszkańcy Dąbrowy Górniczej (fot. foter.com)
    Wizje miast przyszłości stworzą młodzi mieszkańcy Dąbrowy Górniczej (fot. foter.com)
Jak będzie wyglądała Dąbrowa Górnicza za kilkanaście, kilkadziesiąt czy za sto lat? Jaka powinna wtedy być? Mali mieszkańcy miasta mogą podzielić się tą wizją, przygotowując prace na konkurs plastyczny.

Inspiracją dla dzieci mogą być projekty miast inteligentnych, ekologicznych, metropolii czy filmy science fiction. Technika wykonania prac i ich format są dowolne.

Konkurs „Dąbrowa przyszłości” adresowany jest do uczniów dąbrowskich podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Prace konkursowe należy składać wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia i oświadczeniem pobranym ze strony www.biblioteka-dg.pl, do 31 października w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kościuszki 25. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 7 listopada w siedzibie głównej MBP.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Większość rodziców ma jedynie dwutygodniowy urlop i zagospodarowanie wakacyjnego wypoczynku dzieciom stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście, w okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Niektóre nie wymagają posiadania biletu wstępu, na inne bilety wygracie w naszym konkursieOto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy