Baby boom na nowoczesnej porodówce

czwartek 26 stycznia 2017
  • Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka to jeden z najczęściej wybieranych szpitali położniczych w regionie (fot. mat. prasowe)
    Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka to jeden z najczęściej wybieranych szpitali położniczych w regionie (fot. mat. prasowe)
W 2016 w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego w Zabrzu przyszło na świat o 30 proc. więcej dzieci, niż rok wcześniej. Jedna z najnowocześniejszych obecnie porodówek w Polsce wyspecjalizowała się w porodach w wodzie.

CZKiD to aktualnie jeden z najczęściej wybieranych szpitali położniczych w regionie. W kolejce do rodzenia tutaj ustawiają się nawet kobiety z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Placówka w Zabrzu otwarta została w listopadzie 2014 roku. W 2016 roku w CZKiD urodziło się 1840 dzieci. To aż o 30 proc. więcej niż w 2015 roku, kiedy to na świat przyszło tam 1415 dzieci. - Mamy nowoczesny, przyjazny dla pacjentek budynek, z salami zarówno kameralnymi, jak i typu open space. Mamy znakomity personel medyczny, który ciągle wzmacniamy. Oferujemy pacjentkom kompleksową opiekę. Oprócz pomocy lekarzy, mogą skorzystać z konsultacji psychologicznych, dietetycznych czy diabetologicznych. Używamy najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Ciągle wzbogacamy naszą ofertę - mówi dr n. med. Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Specjalnością Centrum stały się porody w wodzie. W 2016 roku urodziło się w ten sposób 53 dzieci, w 2015 - 36. - Możemy mówić o modzie na rodzenie w wodzie w Zabrzu. Jesteśmy jednym z ważniejszych ośrodków w kraju umożliwiających takie porody - mówi prezes Wójtowicz.

Szpital docenili również eksperci, przyznając mu nagrodę „Lider Roku 2016 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital”. Centrum zostało wyróżnione za stworzenie od podstaw wiodącej w skali kraju i całej Europie placówki ginekologiczno-położniczej. W uzasadnieniu nagrody podkreślono, że w Centrum „postawiono na innowację w każdym szczególe”.

Kategoria: Wiadomości