W poszukiwaniu młodej ekipy filmowej

poniedziałek 27 lutego 2017
  • Klasy z Dąbrowy Górniczej mogą wziąć udział z konkursie filmowym organizowanym przez dąbrowskie wodociągi (fot. mat. organizatora)
    Klasy z Dąbrowy Górniczej mogą wziąć udział z konkursie filmowym organizowanym przez dąbrowskie wodociągi (fot. mat. organizatora)
„Wodny Świat”, „Titanic”, „Rejs” czy „Nóż w wodzie” to filmy z wodą w roli głównej, które znają i kojarzą nie tylko kinomaniacy. Woda od lat inspiruje reżyserów i scenarzystów filmowych. Teraz zainspiruje także uczniów z Dąbrowy Górniczej. Z okazji Światowego Dnia Wody Dąbrowskie Wodociągi zorganizowały konkurs filmowy pt. „Piję wodę z kranu”.
Konkurs jest kierowany do wszystkich uczniów, którzy nie rozstają się ze smartfonem, obsługa lustrzanki cyfrowej czy kamery nie stanowi dla nich problemu, a grając czują się jak ryba w wodzie. Wystarczy tylko nakręcić i zmontować ciekawy film pt. „Piję wodę z kranu”, w którym główną rolę zagra…  woda.
 
- Woda towarzyszy każdemu z nas w różnej postaci i przez całe życie. Jako Dąbrowskie Wodociągi z dumą możemy powiedzieć, że dbamy o wodę dostarczając ją dąbrowianom w postaci zdatnej do picia prosto z kranu. Efekty konkursów fotograficznych, które organizowaliśmy w ubiegłych latach zmotywowały nas tym razem do pójścia krok dalej i ogłoszenia konkursu filmowego. Być może dzięki temu objawi się w Dąbrowie Górniczej reżyserski czy aktorski talent – mówi z uśmiechem Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów i jednocześnie przewodniczący Jury konkursu.
 
Twórczość młodych reżyserów i aktorów ocenią Mieczysław Herba - operator telewizyjny, reżyser, scenarzysta i fotograf, podróżnik i poeta oraz Krzysztof Kusz – operator w Telewizji Polsat, uczestnik nagradzanych projektów filmowych takich jak „SUKNO”, „Cofnąć czas na Karskiego”, „Trzy Dwa%UHT”, autor zdjęć do filmu „Zenon”.
 
Wychowawcy klas młodych filmowców mogą zgłaszać ich prace do 10 marca. Filmy zostaną poddane ocenie w dwóch kategoriach: najlepszy film wg Jury oraz najlepszy film wg internautów. Głosować na najlepszy film może każdy zarejestrowany użytkownik strony www.konkursfilmowy2017.dabrowskie-wodociagi.pl.
 
Klasa, która nakręci najlepszy film zostanie nagrodzona wycieczką do Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu, zdobywcy drugiego miejsca pojadą do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, natomiast filmowcy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają bilety do kina Helios w Dąbrowie Górniczej. Dzieci z klasy nagrodzonej przez internautów dostaną plecaki, a dodatkowo szkoła, której klasa zdobędzie pierwsze miejsce otrzyma tablicę interaktywną.
 
Szczegóły konkursu na www.dabrowskie-wodociagi.pl.
Kategoria: Wiadomości