Torowisko to nie boisko

czwartek 9 marca 2017
  • Termin nadsyłania prac konkursowych mija 13 marca (fot. FB Urząd Transportu Kolejowego)
    Termin nadsyłania prac konkursowych mija 13 marca (fot. FB Urząd Transportu Kolejowego)
Zwiększenie świadomości na temat zachowania bezpieczeństwa w okolicy torów i infrastruktury kolejowej jest celem ogólnopolskiego konkursu „Torowisko to nie boisko”, który dedykowany jest dzieciom w wieku szkolnym.

 

Konkurs plastyczny zorganizowany przez Urząd Transportu Kolejowego dedykowany jest dzieciom z klas I-III szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej ilustrującej temat konkursu „Torowisko to nie boisko”. Gotową pracę należy sfotografować i przesłać zdjęcie mailem na adres: konkurs@utk.gov.pl lub nadesłać pracę pocztą do Urzędu Transportu Kolejowego, Al. Jerozolimskie 134 02-305 Warszawa, z dopiskiem: „Konkurs plastyczny – Torowisko to nie boisko". Główną nagrodą w konkursie jest wizyta Zespołu Kolejowego ABC w placówce edukacyjnej oraz przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci.

Celem konkursu jest zachęcenie wychowawców i nauczycieli do czynnego zainteresowania dzieci tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na obszarze kolejowym. Najlepsze efekty edukacyjne osiąga się poprzez zabawę, wykorzystanie wyobraźni i oryginalnych pomysłów małych twórców. Termin nadsyłania prac upływa 13 marca 2017 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 31 marca 2017 r.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajduje się na stronie UTZ.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka