Wypadek na placu zabaw dla niepełnosprawnych

czwartek 27 lipca 2017
  • Nieprawidłowo używana huśtawka dla niepełnosprawnych może być niebezpieczna (fot. mat. prasowe)
    Nieprawidłowo używana huśtawka dla niepełnosprawnych może być niebezpieczna (fot. mat. prasowe)
O tyskim placu zabaw dla niepełnosprawnych pisaliśmy, gdy planowano jego budowę, informowaliśmy też o jego otwarciu. Tym razem, wspominamy o nim z powodu niebezpiecznego wypadku.

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w poniedziałek 24 lipca. Tego dnia do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafił 6-letni chłopiec z połamanymi nogami. Złamane oba podudzia to wynik zabawy na huśtawce dla niepełnosprawnych.

Huśtawka jest całkowicie bezpieczna, gdy jest wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem. Posiada czytelne obrazki, które prezentują, że przeznaczona jest dla dzieci na wózkach inwalidzkich oraz to, jakie skutki może mieć niewłaściwe jej użytkowanie - może zmiażdżyć nogi. Dodatkowe oznaczenie zostało zamieszczone na prośbę magistratu. Mimo to okoliczni mieszkańcy wciąż widywali tam huśtające się pełnosprawne dzieci. Wczoraj padła deklaracja ze strony Urzędu Miasta Tychy - huśtawka zostanie przeniesiona z placu zabaw w Parku Miejskim na teren Zespołu Szkół Specjalnych.

Przypadek chłopca w Tychach nie jest jedyny. Takie wypadki zdarzały się już wcześniej, dlatego warto uczulić dzieci, by nie bawiły się na tego typu urządzeniach.

Kategoria: Wiadomości