Szlakiem Piastów - wakacyjna podróż do źródeł

środa 26 lipca 2017
  • "Szlakiem Piastów - podróż do źródeł" to bezpłatne zajęcia dla dzieci, które odbywają się w czasie wakacji (fot. mat. organizatora)
    "Szlakiem Piastów - podróż do źródeł" to bezpłatne zajęcia dla dzieci, które odbywają się w czasie wakacji (fot. mat. organizatora)
„Szlakiem Piastów – powrót do źródeł” to projekt, który przeniesie uczestników w czasie do początków naszej Ojczyzny, a towarzyszyć temu będą najpiękniejsze polskie podania, legendy i baśnie. Bezpłatny cykl zajęć rozpocznie się już 7 sierpnia.

Miejski Dom Kultury „Bogucice – Zawodzie” w Katowicach przygotował dla dzieci w wieku szkolnym wyjątkową i atrakcyjną ofertę na spędzenie wakacji. Dział „Bogucice” przy ul. Markiefki 44a zaprasza ciekawych świata i spragnionych przygód uczniów szkół podstawowych (roczniki 2004-2010) do udziału w fascynującej podróży w czasie.

W dniach od 7 do 26 sierpnia w ramach akcji „Lato w Mieście 2017” czeka na uczestników mnóstwo atrakcji, a w programie m.in.: dwudniowa wycieczka do Biskupina, wyjście do Muzeum Śląskiego i warsztaty fotograficzne. Uczestnicy przygotują też od podstaw spektakl teatralny, którego premiera będzie połączona z rodzinnym piknikiem i eventem rycerskim.

Udział w zajęciach (również wycieczka) jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy, a liczba miejsc ograniczona. Szczegółowy program znajdziecie na stronie wydarzenia lub uzyskacie telefonicznie w biurze MDK (32) 203 05 17. Projekt dofinansowany jest ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm jutra".

Kategoria: Warsztaty