Miejska bawialnia robi sobie przerwę

czwartek 3 sierpnia 2017
  • Miejska Bawialnia w Będzinie będzie nieczynna od 9 do 19 sierpnia (fot. mat. prasowe)
    Miejska Bawialnia w Będzinie będzie nieczynna od 9 do 19 sierpnia (fot. mat. prasowe)
Pierwsza w województwie śląskim bawialnia miejska, która od stycznia działa w Będzinie, zamyka się na dziesięć dni. Z powodu przerwy technicznej dzieci nie będą mogły z niej korzystać od 9 do 18 sierpnia.

Bawialnia Będzin działa na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 4.

Na parterze wydzielono strefę zabaw dla najmłodszych dzieci w wieku do lat 4. Czekają tam kolorowe jeździki, interaktywna podłoga, basen z piłeczkami, zjeżdżalnia, zestaw dużych klocków, tunel gąsienica i domek do zabaw. Sala zabaw dla dzieci starszych w wieku od 5 do 11 lat wyposażona została w trzypoziomową konstrukcję o powierzchni ponad 100 m kw. Znajdują się tutaj zjeżdżalnie, podejścia, piramidy, przejścia wiszące, podesty, trampoliny, równoważnie i wiszące mosty. Rodzice mogą obserwować zabawę dzieci, pijąc kawę w kawiarence. W bawialni odbywają się także przyjęcia urodzinowe.

Od dnia otwarcia bawialnia cieszy się olbrzymim powodzeniem, zwłaszcza, że dzieci z Będzina za godzinę zabawy płacą jedynie złotówkę (w tej promocyjnej cenie mogą korzystać z bawialni przez dwie godziny każdego dnia). Dzieci z innych miast płacą 8 zł za godzinę w dni powszednie i 10 zł za godzinę w weekendy.

Niestety, ze względu na zaplanowane prace, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa małym gościom, przez dziesięć dni sierpnia bawialnia będzie zamknięta. Ponieważ jednak pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, dzieci z pewnością nie będą się nudzić, korzystając z wodnego placu zabaw na osiedlu Warpie czy rowerowego pumptracku na Syberce. Bawialnię miejską odwiedzić będą mogły ponownie 19 sierpnia.

Kategoria: Wiadomości