Wypadek w Śląskim Wesołym Miasteczku

poniedziałek 21 sierpnia 2017
  • Specjalnie powołana komisja zajmuje się ustalaniem przyczyn wypadku (fot. mat. prasowe Legendii)
    Specjalnie powołana komisja zajmuje się ustalaniem przyczyn wypadku (fot. mat. prasowe Legendii)
W sobotę, 19 sierpnia, w godzinach wieczornych doszło do wypadku w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Cztery osoby z urazami kręgosłupa i kończyn trafiły do szpitala.

Wypadek zdarzył się podczas nocnej zabawy z cyklu Legendia at Night. Na działającej od lat 90. małej kolejce górskiej Scary Toys Factory, zderzyły się wagoniki. Cztery osoby, mieszkańcy Wrocławia, z urazami kręgosłupów i kończyn trafiły do szpitala. Obrażenia jednak nie wymagały dłuższej hospitalizacji, więc wrocławianie w nocy wrócili do domów.

- Natychmiast po incydencie kolejka została zamknięta i poddana inspekcji technicznej, a specjalnie powołana komisja zajmuje się szczegółowym ustaleniem przyczyn zdarzenia. Prawdopodobniena jego zaistnienie miał wpływ padający wcześniej deszcz i duża wilgotność powietrza. Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z poszkodowanymi m.in. w celu usprawnienia relacji z ubezpieczycielem – mówił Paweł Cebula, dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

To nie pierwszy taki wypadek w chorzowskim lunaparku. W czerwcu  wagoniki kolejki górskiej wypadł z szyn. W wyniku tego dwoje pasażerów – młodych mężczyzn, doznało niewielkich obrażeń ciała.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Dzieci w drodze do i ze szkoły narażone są na szereg niebezpieczeństw (fot. materiały Kogis.pl)

Niedawno rozpoczął się rok szkolny. Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw jakie czyhają na pociechę np. podczas przemieszczania się ze szkoły na zajęcia dodatkowe. O czym maluch powinien pamiętać? Jakie zasady mu wpoić? Zobaczcie.

Bezpieczne dziecko w drodze do szkoły