Mikołaje, aniołki i renifery podłożyły misie pod szpitalną choinkę

niedziela 17 grudnia 2017
  • Studenci medycyny obdarowali pluszowymi misiami dzieci w szpitalach (fot. mat. prasowe)
    Studenci medycyny obdarowali pluszowymi misiami dzieci w szpitalach (fot. mat. prasowe)
Studenci medycyny, przebrani za mikołajów, aniołki i renifery, odwiedzili w środę Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach, by obdarować małych pacjentów pluszowymi misiami.

Akcję „Miś pod Szpitalną Choinkę” prowadzą od 2002 roku członkowie śląskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland. Oddział okulistyki dziecięcej w UCK odwiedzili po raz szósty.

- Przychodząc z misiami na oddziały dziecięce niesiemy radość i dużo pozytywnej energii. Pobyt dziecka w szpitalu to trudny czas zarówno dla niego samego jak i dla rodzica. Tym bardziej w okresie przedświątecznym. Chcemy pomóc zapomnieć, choć na chwilę, o bólu, wykonywanych zabiegach czy rozłące z rodziną - mówi Magdalena Wszołek, współkoordynatorka lokalna projektu.

Fundusze na zakup prezentów studenci pozyskali z kilku źródeł. - Upiekliśmy ciasta i sprzedawaliśmy je na uczelnianym kiermaszu. Zorganizowaliśmy również I Bieg Mikołajów. Wystartowało w nim ponad sto osób. Dochód z wpisowego zasilił naszą akcję - mówi Wszołek.

Kategoria: Wiadomości