Porozmawiajmy o trudnych uczuciach

czwartek 25 stycznia 2018
  • W Tychach rozpoczęła się miejska kampania ułatwiająca dialog
    W Tychach rozpoczęła się miejska kampania ułatwiająca dialog
Dla wielu z nas rozmowa o uczuciach jest trudna. W przypadku dzieci i młodzieży bywa ona jeszcze trudniejsza. Dlatego Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tychach rozpoczyna kampanię, która ma ułatwić rodzicom i dzieciom dialog nawet o najtrudniejszych sprawach.

Miejska kampania zainaugurowana 24 stycznia zakłada szeroko zakrojone działania prowadzone w tyskich szkołach, dzięki którym rozmowy o emocjach targających dziećmi i młodzieżą będą łatwiejsze zarówno dla najmłodszych mieszkańców miasta, jak i dla ich opiekunów.  

- Chcemy wyposażyć nauczycieli, rodziców i uczniów w niezbędne informacje mogące zapobiegać dramatycznym decyzjom dzieci, przedstawienie procedury poradzenia sobie z problemem, upowszechnienie instytucji wspierających – w szczególności bezpłatnych całodobowych numerów telefonów, pod którymi dyżurują terapeuci – mówi Izabela Rodak - dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach.

W ramach kampanii przewidziane są m.in. prezentacje na spotkaniach rad pedagogicznych, specjalne lekcje wychowawcze w szkołach, a także spotkania na zebraniach rodziców. W kwietniu rozpoczną się indywidualne, dodatkowe działania, w każdej szkole, które społeczność szkolna uzna za pomocne i wskazane na swoim terenie np. festyny, pikniki czy turnieje.

Zakończenie kampanii planowane jest na 17 czerwca, kiedy to w mieście obchodzony będzie Dzień Zdrowia.  Dwa dni później – 19 czerwca - zaplanowano wykład profesor Janas-Kozik dotyczący samobójstw i samookaleczeń, który będzie podsumowanie całej kampanii.  

Kategoria: Wiadomości