BioBazarowe środy dla mam

poniedziałek 5 lutego 2018
  • BioBazar odbywa się w każdą sobotę i środę. Środy polecane są szczególnie mamom z dziećmi (fot. mat. organizatora)
    BioBazar odbywa się w każdą sobotę i środę. Środy polecane są szczególnie mamom z dziećmi (fot. mat. organizatora)
BioBazar działa na Śląsku od blisko 4 lat. Świadomi rodzice, dla których ważna jest ekologia i zdrowie rodziny, dobrze znają to miejsce i odwiedzają je od początku istnienia w każdą sobotę. Nie wszyscy jednak wiedzą, że można tu robić ekologiczne zakupy również w środy, do czego organizatorzy zachęcają szczególnie mamy z dziećmi.

Katowicki BioBazar cieszy się dużą popularnością, ponieważ można na nim znaleźć wszystkie niezbędne produkty: od  marchewek czy ziemniaków przez miody, oliwy, wędliny, mięso, ryby, po naturalne kosmetyki. Co ważne, na targu zdecydowana większość, bo aż 80 proc., to certyfikowane produkty ekologiczne. Pozostałe 20 proc. to produkty uprawiane naturalnie, posiadające miejscowe certyfikaty, produkty w trakcie certyfikacji lub jej niepodlegające, jak np. woda, sól, dziko żyjące ryby, dziczyzna, grzyby i owoce leśne.

Spokojne środy

Na początku targ BioBazar odbywał się wyłącznie w soboty, rok temu jego organizatorzy wyszli naprzeciw potrzebom młodych mam, dla których przeciskanie się alejami pełnymi klientów, stanie w kolejkach z biegającym i krzyczącym brzdącem, nie należą do najprzyjemniejszych czynności i przygotowali również zakupowe środy. W te dni jest spokojniej, mamy mogą swobodnie przemieszczać się z wózkami pomiędzy stoiskami, a i biegające maluchy nikomu nie przeszkadzają. Dodatkowym atutem jest możliwość zrobienia zakupów bez kolejki. Poza zakupami, można napić się kawy parzonej na wiele sposobów, zjeść ekologiczny wegański lunch i spędzić wspólnie rodzinny czas.

BioBazar znajduje się w budynku dawnej Huty Baildon w Katowicach (ul. Bracka 20). Czynny jest w soboty w godz. 7.30-15, w środy w godz. 9-17.

Niebawem na naszym portalu będziecie mogli wygrać bony zakupowe o wartości 50 zł każdy, do wykorzystania w każdą środę lutego. Zaglądajcie do działu Konkursy.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Nie wiesz w co się bawić z dzieckiem? Zobacz nasze propozycje (fot. pixabay)

Choroba zatrzymała Was w domu? A może spędzacie ferie we własnym towarzystwie? Podpowiadamy w co się bawić z dzieckiem, by wspólny czas upłynął wesoło i kreatywnie. Zobaczcie nasze propozycje.

W co się bawić - pomysły na wolny czas z dzieckiem