W Zabrzu zbudują protezę serca dla dzieci

poniedziałek 26 lutego 2018
  • Projekt śląskiej fundacji może zrewolucjonizować leczenie małych pacjentów (fot. pixabay)
    Projekt śląskiej fundacji może zrewolucjonizować leczenie małych pacjentów (fot. pixabay)
  • Ambasadorką projektu została wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie - Iwona Guzowska (fot. archiwum zdjęć Iwony Guzowskiej na Fb)
    Ambasadorką projektu została wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie - Iwona Guzowska (fot. archiwum zdjęć Iwony Guzowskiej na Fb)
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi wdraża innowacyjny projekt - budowę i wdrożenie kliniczne protezy serca dla dzieci. Ambasadorką projektu została sportsmenka Iwona Guzowska.
Projekt nosi nazwę „Wielka walka o małe serca”. Jest śmiały i nowatorski - jego celem jest stworzenie rodziny urządzeń pediatrycznych, które będą wspomagać niewydolne, dziecięce serca w oczekiwaniu na transplantację. Będą również szansą na regenerację narządu, która może pomóc w uniknięciu przeszczepu i alternatwą dla małych pacjentów, którzy z różnych przyczyn przeszczepu mieć nie mogą.
 
Na rynku dostępne są tylko urządzenia niemieckie, a w naszym kraju jest spore zapotrzebowanie na tego typu pomoc. Projekt przeszedł już pomyślnie testy w odpowiednich katedrach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i ma być powoli wdrażany. Iwona Guzowska pomoże w promocji niezwykłego przedsięwzięcia. - Kiedy otrzymałam telefon z propozycją występu w spocie promującym projekt Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii nie wahałam się ani chwili - opowiada sportsmenka - Serce jest ważną częścią nas, ludzi. Wiele w życiu doświadczyłam i wiem, jak ważne jest wsparcie oraz bezinteresowna pomoc. Uważam, że dzielenie się sercem w obecnych czasach jest najcenniejszą rzeczą jaką można zrobić dla innych - dodaje. 
 
Wkrótce Fundacja opublikuje spot promocyjny, którego Guzowska będzie współbohaterką.
Kategoria: Wydarzenia