Kwiecień w Teatrze Miejskim w Gliwicach

środa 28 marca 2018
  • Teatralny świat jak zwykle pełen jest pięknej scenografii i wyjątkowych przygód (fot. Bożena Nitka)
    Teatralny świat jak zwykle pełen jest pięknej scenografii i wyjątkowych przygód (fot. Bożena Nitka)
Kwiecień w Teatrze Miejskim w Gliwicach zapowiada się bardzo interesująco. A to za sprawą dwóch spektakli dla dzieci, które wprowadzą młodych widzów w niezwykły świat teatralnej rzeczywistości.

„Dzieci z Bullerbyn‟ to adaptacja znakomitej powieści Astrid Lindgren, cieszącej się niesłabnącym powodzeniem i sympatią zarówno dzieci, jak i rodziców. Ukłon w stronę wyobraźni i hołd dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu. Bogaty świat zabaw, radości, smutków, pierwszych obowiązków i rodzinnych rytuałów jest idealnym punktem wyjścia do gry teatralną formą.

Spektakl oglądać można od 7 do 12 kwietnia na Małej Scenie.

„Ach, jak cudowna jest Panama" to z kolei niezwykła interpretacja powiastki Janosha. Pewnego razu Miś zauważa skrzynkę po bananach z napisem PANAMA. Od tej chwili marzy tylko o tym, by odnaleźć Panamę – kraj bananów. Ba, nie tylko odnaleźć, Miś natychmiast postanawia, że tam zamieszka. Ponieważ wszystko w swoim życiu Miś robi ze swym najlepszym przyjacielem Tygryskiem, więc i Tygrysek  dołącza do wyprawy. Długa i pełna ciekawych przygód podróż zaprowadza ich do miejsca… z którego wyruszyli.

Przedstawienie wystawiane będzie 22, 23, i 24 kwietnia na Małej Scenie.

Szczegółowe informacje o spektaklach można znaleźć na stronie teatru. A w naszej zakładce Konkursy już wkrótce do wygrania będzie podwójna wejściówka na „Dzieci z Bullerbyn‟.

Kategoria: Wiadomości