Niania Mania - szalone przygody w domowym zaciszu

środa 28 marca 2018
 • Seria książek o Niani Mani to spora dawka humoru dla najmłodszych (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Seria książek o Niani Mani to spora dawka humoru dla najmłodszych (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Duża czcionka i prosty język sprawiają, że to lektura idealna dla samodzielnych czytelników (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Duża czcionka i prosty język sprawiają, że to lektura idealna dla samodzielnych czytelników (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Zwariowana niania gwarantuje szalone przygody (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Zwariowana niania gwarantuje szalone przygody (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Mimo wesołej formy książka ma też wydźwięk edukacyjny (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Mimo wesołej formy książka ma też wydźwięk edukacyjny (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Syn porwał „Nianię Manię i Piraciątko” nim zdążyłam do tej książki zajrzeć. Pochłonął ją w chwilę i polecił stwierdzając, że jest „fajna i śmieszna”. Przeczytałam i zgadzam się z opinią Olka. Niania Mania to spora porcja rozrywki i idealna propozycja dla mniej doświadczonych czytelników.
Wydawnictwo Jaguar postawiło sobie za cel rozbawić nasze dzieci. Każda recenzowana książka tego wydawnictwa była przeczytana przez Olka, który już wie, że symbol skaczącego jaguara na grzbiecie książki oznacza dobrą zabawę. W trakcie tych lektur nieraz mogłam słyszeć głośny śmiech, często też przybiegał, by opowiedzieć mi o najzabawniejszych momentach. „Niania Mania i Piraciątko” to druga część serii. Choć nie znaliśmy pierwszego tomiku przygód, to w żaden sposób nie odczuliśmy tego w trakcie lektury. Humor zawarty w „Niani Mani” świetnie wpisuje się w klimat „Kapitana Majtasa” oraz „Pechowej klasy nr 13”. Jest jednak pewna znacząca różnica. Ta seria dedykowana jest młodszym dzieciom.Wciąż rozbawi dziewięciolatka, nawet dorosły się pośmieje, ale nie ma tu typowo szkolnego humoru. Mamy tu też młodszych bohaterów.
 
Radość czytania 
 
Dość duże litery i proste zdania tworzą z niej świetną lekturę dla tych czytelników, którzy przebrnęli już przez etap krótkich opowiadań i szukają pełnowartościowej, zabawnej i lekkiej lektury. To książka, która zachęci do samodzielnego czytania. Towarzyszenie Jaśminie i Jasiowi w czasie, który spędzają pod opieką niani, to naprawdę świetna zabawa. Wsród nich pojawi się też kuzynka Zula, która z potwornie uciążliwego maluszka stanie się ulubienicą starszaków. To mój ulubiony moment tej książki, który jest świetnym przykładem na to, że zabawne książki, to nie muszą być głupie książki. Dzięki zabawie w piratów Niania Mania uczy starszaki jak patrzeć na potrzeby małego dziecka i jak nie doszukiwać się w jego zachowaniu złośliwości. Mania, oczywiście, nie jest zwykłą Nianią. Przy dorosłych zachowuje się normalnie, ale pod czapką nosi tęczowe włosy, uwielbia zabawę i chętnie opowiada dzieciakom o swoich szalonych przygodach.
 
W prostocie siła
 
Jeśli chcecie dać swoim dzieciom trochę wytchnienia i świetnej zabawy, to bez zastanowienia sięgnijcie po serię o Niani Mani, Jaśminie i Jasiu. To lektura, która rozbawi dziewczyny i chłopców, a prosty język i duża czcionka nie zniechęcą tych, którzy mają trudności z czytaniem.
Kategoria: Recenzje książek