Bocian przyniesie in vitro

czwartek 29 marca 2018
  • Miejski program refundacji in vitro to dla wielu par szansa na upragnione potomstwo (fot. pixabay)
    Miejski program refundacji in vitro to dla wielu par szansa na upragnione potomstwo (fot. pixabay)
Bajkę o tym, że bociany przynoszą dzieci, słyszeliśmy w dzieciństwie nie raz. I choć do tej pory była to tylko historyjka dla dzieci, w tym roku Bocian przyniesie sosnowieckim parom realną szansę na potomstwo.

Klinika Bocian została wybrana jako jedna z dwóch placówek realizujących w 2018 roku miejski program refundacji in vitro dla mieszkańców Sosnowca. Zgodnie z założeniami programu, jego uczestnicy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł, czyli 80 proc. kosztów jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. W 2018 roku w Klinice Bocian będzie mogło skorzystać z tej pomocy 20 par zmagających się z niepłodnością. - Miejski program dofinansowania do procedury in vitro dla mieszkańców Sosnowca pokazuje, że warto wspierać pary borykające się z problemem niepłodności. Dzięki pomocy finansowej, zapewnieniu odpowiedniego leczenia w specjalistycznych placówkach, mają one szansę stać się w końcu rodzicami. W Klinice Bocian parami opiekują się doświadczeni lekarze, embriolodzy i położne, zespół który doskonale wie, jak należy zajmować się osobami zmagającymi się z niepłodnością. Bez wątpienia Sosnowiec jest dobrym przykładem dla innych miejscowości, nie tylko z województwa śląskiego, gdyż wiele osób w całej Polsce chciałoby także mieć możliwość skorzystania z tego rodzaju wsparcia - mówi Bartosz Mrugacz, dyrektor ds. rozwoju Kliniki Leczenia Niepłodności Bocian, realizatora miejskiego programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców Sosnowca.

Nabór par do programu refundacji in vitro zaplanowany został na kwiecień. Informacje o rozpoczęciu rekrutacji zostaną zamieszczone wcześniej zarówno na stronie Urzędu Miasta Sosnowiec, jak i realizatora - Kliniki Bocian, która mieści się w Katowicach przy ul. Dąbrówki 13.

Kategoria: Wiadomości