Nowy basen otwarty przed Dniem Dziecka

piątek 25 maja 2018
  • Nowy basen będzie służył uczniom szkoły oraz okolicznym mieszkańcom (fot. mat. organizatora)
    Nowy basen będzie służył uczniom szkoły oraz okolicznym mieszkańcom (fot. mat. organizatora)
Masaże, gejzer, leżanki, siedziska z dyszami, a także tor do nauki pływania to atrakcje, jakie czekają na całe rodziny na nowym basenie, który powstał przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu-Zagórzu.
Budowa pływalni to realizacja obietnicy złożonej mieszkańcom Zagórza przez władze miasta podczas budowania szkoły, ponad trzydzieści lat temu. Inwestycja warta 14,5 mln zł powstała pomiędzy głównym budynkiem szkoły, a ul. Bohaterów Monte Cassino.
 
W skład obiektu wchodzi ośmiotorowy basen o wymiarach 25x16,5 metrów, basen rekreacyjno-rehabilitacyjny oraz brodzik. Basen rehabilitacyjny został wyposażony w masaże, gejzer, leżanki,
siedziska z dyszami, a także tor do nauki pływania. 
 
Basen zostanie otwarty 25 maja w południe. Podczas uroczystego otwarcia zaplanowano leisure diving czyli wykonanie skoku w pozycji relaksacyjnej przez skoczków, których stroje nawiązywać będą do historii Sosnowca, a także postaci związanych z sosnowieckimi szkołami. Fotografowie będą starać się uchwycić zawodników w locie. Następnie odbędzie się pierwsza historyczna sztafeta o puchar dyrekcji szkoły dzieci z niepełnosprawnością na dystansie 4x25 metrów. O godz. 15.15 basen będą mogli przetestować sami mieszkańcy.
 
Godzina korzystania z basenu kosztować będzie od 2 zł (osoby niepełnosprawne) do 10 zł (osoba dorosła). Dzieci do lat 7 mogą wejść z rodzicem na jego bilet. Przewidziano też zniżki dla rodzin ze starszymi dziećmi oraz możliwość wykupienia karnetów.
Kategoria: Aktywna rekreacja