Ferie 2019 - ruszyły zapisy na zimowiska naukowe

środa 7 listopada 2018
 • Można już zapisać pociechę na Zimowisko Młodych Naukowców i Zimowisko Narciarsko-Naukowe (fot. mat. Fabryki Naukowców)
  Można już zapisać pociechę na Zimowisko Młodych Naukowców i Zimowisko Narciarsko-Naukowe (fot. mat. Fabryki Naukowców)
 • Uczestnicy pod okiem instruktorów biorą udział w różnych warsztatach m.in. robotyka LEGO, programowanie gier czy hodowla kryształów (fot. mat. Fabryki Naukowców)
  Uczestnicy pod okiem instruktorów biorą udział w różnych warsztatach m.in. robotyka LEGO, programowanie gier czy hodowla kryształów (fot. mat. Fabryki Naukowców)
 • W programie zimowiska przewidziana jest wizyta w basenach termalnych Termy Bania (fot. mat. Fabryki Naukowców)
  W programie zimowiska przewidziana jest wizyta w basenach termalnych Termy Bania (fot. mat. Fabryki Naukowców)
 • Można już zapisać pociechę na Zimowisko Młodych Naukowców i Zimowisko Narciarsko-Naukowe (fot. mat. Fabryki Naukowców)
  Można już zapisać pociechę na Zimowisko Młodych Naukowców i Zimowisko Narciarsko-Naukowe (fot. mat. Fabryki Naukowców)
 • W programie zimowiska przewidziana jest także wycieczka do Zakopanego i wjazd na Gubałówkę (fot. mat. Fabryki Naukowców)
  W programie zimowiska przewidziana jest także wycieczka do Zakopanego i wjazd na Gubałówkę (fot. mat. Fabryki Naukowców)
Lubisz klocki LEGO, roboty, doświadczenia i ruch na świeżym powietrzu? Uwielbiasz eksperymentować i nie zadowalają Cię proste odpowiedzi? Wkrocz w niezwykły świat nauki i najbliższe ferie spędź zgłębiając tajniki robotyki i inżynierii, a także szusując na nartach lub pływając w basenach termalnych.

Fabryka Naukowców po raz kolejny zaprasza najmłodszych do udziału w zimowiskach, które łączą zabawę z nauką i białym szaleństwem.

Polimerowe robaki i hodowla kryształów

Uczestnicy pod okiem instruktorów biorą udział w przeróżnych warsztatach m.in. robotyka LEGO, programowanie gier, hodowla kryształów, tworzenie polimerowych robaków. W programie, poza licznymi zajęciami naukowymi i codziennym szaleństwem na śniegu, znajdują się także: Termy Bania, wjazd kolejką na Gubałówkę, wycieczka do Zakopanego. Dzięki bogatej ofercie każdy znajdzie tu coś dla siebie i połączy sport na świeżym powietrzu z realizowaniem pasji inżynierskich.

Nauka jazdy na nartach

- Wiemy, że dzieci szybko się nudzą, dlatego potrzebują atrakcyjnych zajęć, dopasowanych do ich zainteresowań – zarówno naukowych, jak i sportowych. Nasze zimowiska łączą wszystkie te elementy po trochu – wyjaśnia Katarzyna Janus właścicielka Fabryki Naukowców. – Najbardziej cieszy liczba dzieci, która po raz kolejny korzysta z naszych wyjazdów. Tacy uczestnicy nie będą się nudzić, ponieważ stale poszerzamy i modyfikujemy ofertę – dodaje Katarzyna Janus. W tym roku dla stałych bywalców Fabryka Naukowców przygotowała Zimowisko Naukowe Plus. Do oferty doszła też nauka jazdy na nartach. Można więc wybrać Zimowisko Naukowe, Naukowe Plus lub Narciarsko-Naukowe.

Zimowisko w Zakopanem

Zimowiska odbywają się w okolicach Zakopanego, każdy turnus trwa 8 dni - w obu tygodniach ferii. Dedykowane są dzieciom w wieku od 7 do 13 lat. Uczestnicy dzieleni są na grupy wiekowe, a program warsztatów dopasowany jest do ich umiejętności i zainteresowań. W zimowisku mogą wziąć udział zarówno dzieci, które już uczęszczały na zajęcia Fabryki Naukowców, jak i te, które swoją przygodę z programowaniem i robotyką dopiero rozpoczną. Istnieje możliwość wyjazdu autokarem z Gliwic lub Katowic. Całkowity koszt Zimowiska Młodych Naukowców, zawierający wszystkie opłaty, warsztaty, wejścia, przejazdy, ubezpieczenie wynosi 1390 zł. W przypadku Zimowiska Narciarsko-Naukowego, cena zawierająca także szkółkę narciarską i  skipass, wynosi  1750 zł.

Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisów pod numerem tel. 604 339 781. Więcej informacji znajduje się na stronie www.fabrykanaukowcow.pl.

Kategoria: Aktywna rekreacja

Zobacz także

fot. pixabay

Akrobatyczne na trampolinie, kulinarne z językiem angielskim czy może programowania z klockami LEGO? Zajęć pozalekcyjnych jest w naszym regionie bez liku. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje.

Zajęcia dodatkowe – najciekawsze propozycje z regionu