Powstało miasteczko ruchu drogowego

czwartek 18 października 2018
 • Miasteczko ruchu drogowego powstało przy ul. Kolberga w Rudzie Sląskiej (fot. UM w Rudzie Śląskiej)
  Miasteczko ruchu drogowego powstało przy ul. Kolberga w Rudzie Sląskiej (fot. UM w Rudzie Śląskiej)
 • Wartość inwestycji to 1,2 mln zł (fot. UM w Rudzie Śląskiej)
  Wartość inwestycji to 1,2 mln zł (fot. UM w Rudzie Śląskiej)
 • Lokomotywę i element przejazdu kolejowego przekazała Polska Grupa Górnicza (fot. UM w Rudzie Śląskiej)
  Lokomotywę i element przejazdu kolejowego przekazała Polska Grupa Górnicza (fot. UM w Rudzie Śląskiej)
 • Miasteczko ruchu drogowego to świetne miejsce do nauki zasad poruszania się rowerem lub pieszo po drodze (fot. UM w Rudzie Śląskiej)
  Miasteczko ruchu drogowego to świetne miejsce do nauki zasad poruszania się rowerem lub pieszo po drodze (fot. UM w Rudzie Śląskiej)
W Rudzie Śląskiej powstało miasteczko ruchu drogowego. To idealne miejsce do praktycznej nauki zasad poruszania się po drodze. Dzieci i młodzież w trakcie jazdy napotkają przejazd kolejowy, kilkadziesiąt znaków, rondo, sygnalizację świetlną i skrzyżowania.

Koszt inwestycji to 1,2 mln zł. Projekt został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Obok miasteczka niebawem stanie minipark linowy z tyrolką i trampolinami, w tym specjalna przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Prace budowlane już rozpoczęto. Miasteczko znajduje się w bliskim sąsiedztwie toru modelarskiego.

Stop, ustąp pierwszeństwa, skręć w prawo

Miasteczko ruchu drogowego to idealne miejsce do nauki poruszania się rowerem po ulicy. Cały teren inwestycji to prawie 5,6 tys.m2. Główną częścią obiektu jest jezdnia o szerokości 2m z kostki betonowej. W zachodniej części powstała droga dwujezdniowa, w centralnej - skrzyżowanie czterowlotowe z sygnalizacją świetlną oraz rondo, a w części wschodniej „ósemka” oraz długi łuk. Na miejscu znajduje się również torowisko z lokomotywą, tworzące przejazd kolejowy. – Elementy przejazdu otrzymaliśmy od Polskiej Grupy Górniczej. Na lokomotywę składają się 3 wagoniki oraz maszyna pociągowa – opowiada Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji UM w Rudzie Śląskiej. W ramach inwestycji powstała również ścieżka rowerowa. Na miejscu znajdują się ławki, stojaki dla rowerów. Przy drodze dojazdowej powstał parking dla samochodów osobowych.

Miasteczko ruchu drogowego znajdziecie przy ul. Kolberga w Rudzie Śląskiej.

Kategoria: Wiadomości