Guliwer – nowe centrum rozrywki na Śląsku

wtorek 20 listopada 2018
 • W Centrum Rozrywki Guliwer znajduje się tysiące klocków - od miękkich dostosowanych do małych dzieci, przez LEGO, po klocki maksi (fot. mat. bawialni)
  W Centrum Rozrywki Guliwer znajduje się tysiące klocków - od miękkich dostosowanych do małych dzieci, przez LEGO, po klocki maksi (fot. mat. bawialni)
 • Sala zabaw Guliwer może poszczycić się miasteczkiem LEGO, zbudowanym z ponad 100 tys. klocków (fot. mat. bawialni)
  Sala zabaw Guliwer może poszczycić się miasteczkiem LEGO, zbudowanym z ponad 100 tys. klocków (fot. mat. bawialni)
 • Guliwer to ponad 1000 m2 powierzchni, na której znajduje się tysiące klocków, a także setka samochodów Hot Weels i ciekawe sprzęty do aktywnego spędzania czasu (fot. mat. bawialni)
  Guliwer to ponad 1000 m2 powierzchni, na której znajduje się tysiące klocków, a także setka samochodów Hot Weels i ciekawe sprzęty do aktywnego spędzania czasu (fot. mat. bawialni)
 • Sala zabaw Guliwer mieści się w Katowicach, przy ul. Pszczyńskiej 6 (fot. mat. bawialni)
  Sala zabaw Guliwer mieści się w Katowicach, przy ul. Pszczyńskiej 6 (fot. mat. bawialni)
 • W nowej sali zabaw znajduje się 6-piętrowy labirynt z wieloma zjeżdżalniami i trasami saneczkowymi (fot. mat. bawialni)
  W nowej sali zabaw znajduje się 6-piętrowy labirynt z wieloma zjeżdżalniami i trasami saneczkowymi (fot. mat. bawialni)
 • W nowej sali zabaw znajduje się 6-piętrowy labirynt z wieloma zjeżdżalniami i trasami saneczkowymi (fot. mat. bawialni)
  W nowej sali zabaw znajduje się 6-piętrowy labirynt z wieloma zjeżdżalniami i trasami saneczkowymi (fot. mat. bawialni)
 • W nowej sali zabaw znajduje się 6-piętrowy labirynt z wieloma zjeżdżalniami i trasami saneczkowymi (fot. mat. bawialni)
  W nowej sali zabaw znajduje się 6-piętrowy labirynt z wieloma zjeżdżalniami i trasami saneczkowymi (fot. mat. bawialni)
 • W mieście LEGO każde dziecko może zostać: architektem, maszynistą lub pilotem. Może pracować w banku, na poczcie i w szpitalu (fot. mat. bawialni)
  W mieście LEGO każde dziecko może zostać: architektem, maszynistą lub pilotem. Może pracować w banku, na poczcie i w szpitalu (fot. mat. bawialni)
 • Pokój sensoryczny przygotowany został z myślą o najmłodszych dzieciach, a także tych o różnym stopniu niepełnosprawności (fot. mat. bawialni)
  Pokój sensoryczny przygotowany został z myślą o najmłodszych dzieciach, a także tych o różnym stopniu niepełnosprawności (fot. mat. bawialni)
 • Uroczyste otwarcie Centrum Rozrywki Guliwer miało miejsce w październiku 2018 r. (fot. mat. bawialni)
  Uroczyste otwarcie Centrum Rozrywki Guliwer miało miejsce w październiku 2018 r. (fot. mat. bawialni)
Miasteczko LEGO, zbudowane z ponad 100 tys. klocków, sześciopiętrowy labirynt ze zjeżdżalniami, trampoliny, wieża Spidermana i pokój sensoryczny – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na gości nowego edukacyjnego placu zabaw.

Centrum Rozrywki Guliwer powstało w październiku. To pierwsze tego typu miejsce na Śląsku. Na 1000 m2 powierzchni znajdują się tysiące klocków, setki gotowych zestawów, z których mogą powstać prawdziwe architektoniczne dzieła sztuki. Jest też wiele innych atrakcji, które zainteresują dzieci w każdym wieku – od niespełna rocznych maluszków po nastolatki. Wszystkie były przygotowywane we współpracy z psychologiem, który wskazywał, jakie zabawki i sprzęty pozytywnie wpłyną na rozwój manualny, intelektualny i fizyczny dzieci.

Miasteczko LEGO

Centrum Rozrywki Guliwer jako jedyny w woj. śląskim może poszczycić się posiadaniem kompletnego miasteczka LEGO, zbudowanego z ponad 100 tys. klocków. W mieście LEGO każde dziecko może zostać: architektem, maszynistą lub pilotem. Może pracować w banku, na poczcie i w szpitalu, mieszkać w nowym domu, a wakacje spędzać na plaży. Dzieci od rana do wieczora mogą rozbudowywać miasta i kreować swoje role społeczne rozwijając przy tym intelekt, kreatywność, zacięcie artystyczne i wchodząc w wartościowe relacje rówieśnicze. Dla młodszych dzieci (od 5. roku życia) wydzielony został specjalny obszar - Miasto LEGO Duplo, a także drewniana kolejka i duża, oryginalna kuchnia - małe gospodynie na pewno docenią możliwość przygotowywania posiłków w tak dobrze wyposażonym miejscu.

W labiryncie, na torze i w podskokach

Dla dzieci ważny jest również rozwój fizyczny, dlatego w bawialni powstała strefa aktywności - 6-piętrowy labirynt z wieloma zjeżdżalniami i trasami saneczkowymi. Jedną z atrakcji tego miejsca jest Wieża Spidermana – gdy młody człowiek ją zdobędzie, poczuje się, jak prawdziwy bohater. Są tu też trampoliny, które  świetnie działają na wytrzymałość, szybkość reakcji i ogólne samopoczucie aktywnego malucha. Gdy dzieciak zmęczy się tą formą rozrywki, może zostać pilotem Formuły 1 i wziąć udział w jedynym tego typu wyścigu - do dyspozycji młodych gości jest około 100 samochodzików marki Hot Weels, które można puszczać po przygotowanych do tego celu torach.

Pokój sensoryczny

Dla młodszych dzieci (0-3 lat), a także dla dzieci niepełnosprawnych, np. autystycznych czy z zespołem downa, przygotowano specjalne pomieszczenie, które można nazwać pokojem rozmaitych wrażeń. W tym miejscu dziecko poznaje kształty, faktury i konsystencje, a także różne natężenia światła. Szereg bodźców rozwija malucha, który uczy się prawidłowo na nie reagować. W pokoju sensorycznym jest podświetlana, interaktywna podłoga, a także basen z piłkami.

Zostań obywatelem krainy Guliwera

Każde dziecko może zostać pełnoprawnym obywatelem krainy Guliwera – wystarczy wyrobić na miejscu paszport. Po jego wyrobieniu staje się jej mieszkańcem i zaczyna korzystać z wielu przywilejów, m.in. zniżek w kawiarni, na organizację urodzin, każde 10. wejście gratis. Czekają go różnego rodzaju bonusy, a także możliwość wspinania się po szczeblach kariery i uzyskania tytułu honorowego obywatela kraju.

Sala zabaw Guliwer mieści się przy ul. Pszczyńskiej 6 w Katowicach. Otwarta jest codziennie w godz. 11-20.

Niebawem będziecie mogli wygrać u nas wejściówki do tej niezwykłej sali zabaw. Zapraszamy do działu Konkursy.

Kategoria: Aktywna rekreacja