Zobacz kiedy przypadają dni wolne od szkoły w 2014

czwartek 2 stycznia 2014
Dni wolne od szkoły czasem nakładają się z dniami wolnymi od pracy. Można również, według kalendarza zajęć szkolnych, zorganizować sobie urlop i spędzić ten czas razem z dziećmi. Kiedy zatem możemy liczyć na te ustawowo wolne dni w 2014 roku?

Pierwszym długim weekendem 2014 roku wolnym od zajęć szkolnych, ale i pracy jest ten najbliższy (od 4 do 6 stycznia), a to za sprawą Objawienia Pańskiego zwanego potocznie świętem Trzech Króli przypadającym w poniedziałek.
Kolejne dni bez szkoły to ferie zimowe. W województwie śląskim to czas od 20 stycznia do 2 lutego. Dokładnie 17 stycznia, w piątek, dzieci pójdą do szkoły po raz ostatni, a wrócą dopiero w poniedziałek, 3 lutego. Rodzice, o ile nie są nauczycielami, muszą niestety w tych dniach pomyśleć o urlopie, żeby zorganizować pociechom ten wolny czas.
Kolejnych, aż 6 dni wolnych, przypada na czas świąt Wielkanocy tj. od 17 do 22 kwietnia. Niestety dorośli będą mogli cieszyć się tylko  trzema dniami wolnymi od pracy, z weekendem 19, 20 kwietnia włącznie oraz lanym poniedziałkiem (21 stycznia).

Weekendem majowym aż tak się nie nacieszymy, bo 1 maja czyli Święto Pracy wypada w czwartek, a Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w sobotę. Prawdopodobnie szkoły 2 maja będą odrabiać w którąś sobotę, żeby dodatkowo wydłużyć ten weekend majowy. To jednak zależy od indywidualnych decyzji dyrekcji poszczególnych placówek.
Boże Ciało, 19 czerwca (czwartek) jest również dniem wolnym od szkoły i pracy. I tu, podobnie jak w przypadku majówki, bardzo prawdopodobne zorganizowanie przez szkoły dodatkowo piątku wolnego (20 czerwca). Wówczas, biorąc 1 dzień urlopu mamy do dyspozycji 4 dni dla rodziny.

Wakacje, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji rozpoczną się 28 czerwca, a że w tym roku to sobota, zatem 27 czerwca dzieci pójdą do szkoły po raz ostatni, a wrócą dopiero 1 września, tj. w poniedziałek.
Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) wypada niestety w sobotę, za to wolne od szkoły i pracy Święto Niepodległości, 11 listopada, to w tym roku wtorek. Biorąc zatem dzień wcześniej urlop można cieszyć się czterodniowym weekendem. W szkołach bowiem również może pojawić się rozwiązanie odrabiania zajęć w późniejszym terminie. Zimowa przerwa świąteczna przypada na dni od 21 grudnia 2014 r. do 1 stycznia 2015 r. Przy czym 2 stycznia to piątek.

Kategoria: Wiadomości
Reklama