Nabór do żłobka przez cały rok

czwartek 14 marca 2019
  • W Rudzie Śląskiej działają 3 żłobki w których są 154 miejsca, 9 placówek prywatnych z 267 miejscami i 4 kluby malucha z 83 miejscami (fot. pixabay)
    W Rudzie Śląskiej działają 3 żłobki w których są 154 miejsca, 9 placówek prywatnych z 267 miejscami i 4 kluby malucha z 83 miejscami (fot. pixabay)
W Rudzie Śląskiej został uruchomiony elektroniczny system rekrutacji dzieci do żłobków. Rodzice będą mogli zapisać dziecko w dowolnym momencie w ciągu roku. Obecnie w mieście działają trzy żłobki, które dysponują łącznie 154 miejscami.

System rekrutacji będzie dostępny przez cały rok, a nabór będzie się odbywał w miarę zwalniania się miejsc.

Rejestracja w systemie

W celu zapisania dziecka do żłobka należy wejść na tą stronę zlobki.vulcan.net.pl/rudaslaska, a następnie wypełnić niezbędne dane. W przypadku braku możliwości złożenia samodzielnie wniosku online, istnieje możliwość złożenia bezpośrednio w administracji żłobka. W Rudzie Śląskiej wśród kryteriów przyjęcia znajduje się m.in.: zamieszkanie na terenie miasta, zatrudnienie rodziców, orzeczona niepełnosprawność u dziecka, wychowywanie przez samotnego rodzica, pochodzenie z rodziny wielodzietnej. Zalogowanie do systemu jest konieczne także w przypadku dzieci, które zostały zapisane do żłobka w sposób tradycyjny (należy podać datę faktycznego zapisu).

Prywatne placówki

Na terenie miasta funkcjonują także placówki prywatne. Obecnie 9 żłobków dysponuje 267 miejscami, z kolei 4 kluby malucha 83 miejscami. Miasto dofinansowuje pobyt dzieci w placówkach prywatnych, w przypadku pobytu dziecka w żłobku jest to kwota 200 zł, w przypadku klubu malucha - 100 zł na miesiąc.

Informacje o liczbie oraz dostępności wolnych miejsc w żłobkach w całym kraju można sprawdzać na bieżąco na portalu Empatia.

Kategoria: Wiadomości