Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze? 8 kroków do sukcesu

wtorek 24 kwietnia 2018
  • Wystarczy jednak znać kilka trików, aby nauczyć pociechę jeździć na rowerze (fot. sxc.hu)

    Krok 1
    Na początek jazda na trójkołowcu lub hulajnodze. Takie pojazdy są dla dzieci, które opanowały już chodzenie i bieganie. To pierwsza nauka łapania równowagi i obsługiwania "sprzętów jeżdżących".
    Należy pamiętać już na tym etapie o odpowiednim zabezpieczeniu - kask ochroni głowę naszej pociechy przed ewentualnymi urazami. Może też stanowić ciekawe urozmaicenie, kiedy zaprezentujemy go jako "profesjonalny kask cyklisty rajdowego".

    Wystarczy jednak znać kilka trików, aby nauczyć pociechę jeździć na rowerze (fot. sxc.hu)

Strony

Kategoria: Porady ekspertów

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. pixabay)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Dietetyczka Anna Brończyk-Puzoń ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne