• Wystawa to cykl portretów, przedstawionych za pomocą 3 fotografii (fot. mat. organizatora)

  Wystawa fotografii „cuDOWNe Dzieci”

  Emocje, ruch, mowa ciała – tak krótko można opisać wystawę fotografii wyjątkowych dzieci. Historię każdego bohatera zobaczymy na symbolicznych 3 zdjęciach. Projekt jest formą walki z wykluczeniem społecznym. Skłania do refleksji nad pojęciem inności i akceptacji we współczesnym świecie.

 • Wejście na Stadion będzie odbywać się bramą nr 1 (fot. mat. organizatora)

  Odwiedź Stadion Śląski nocą

  Jak wygląda nocą Kocioł Czarownic? Będziecie mogli to sprawdzić, podczas nocnego zwiedzania obiektu. To również okazja do podziwiania oświetlonej areny głównej, zobaczenia siebie na telebimie, wystawy „Śląski w obiektywie” oraz rozwiązania testu wiedzy.

 • Podczas zajęć uczestnicy zajrzą do ula (fot. mat. Fb Pasieka Edukacyjna - Skrzydlaci Przyjaciele)

  Zajrzyj do ula i zasiej łąkę

  Jak powstaje miód, na czym polega zapylanie roślin? - na te pytania znajdziecie odpowiedź podczas warsztatów w pasiece. Zrobicie również typowy przegląd ula. To jedna z atrakcji Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

Ponad 20 interaktywnych eksponatów naukowych, dzięki którym poznacie zasady fizyki, szaleni naukowcy, pokazy naukowe, ciekawe warsztaty, budowanie robotów z klocków LEGO, pokazy dziecięcej mody recyklingowej i wiele innych atrakcji na Wielkim Pikniku Naukowym.

Kiedy: 
 • 18 maja 2019

Na jeden dzień przeniesiecie się do krainy bajek w mieście Bolka i Lolka, a wszystko za sprawą piosenek w wykonaniu dzieci i młodzieży. Na scenie pojawi się m.in. Elsa, Merida, Vaiana i wielu innych. Nie zabraknie ciekawych animacji, konkursów na bajkowe przebranie, pokazów laserowych, czy też „człowieka z krainy sztuczek”.

Kiedy: 
 • 18 maja 2019

Zapowiada się odjazdowa, koncertowa zabawa dla całej rodziny. Muzyka na żywo, warsztaty taneczne, plastyczne oraz DJ-skie, konkursy z nagrodami – to wszystko znajdziecie w świecie muzyki Kinder Joy Road Show. Muzyczna ciężarówka odwiedzi 10 miast w Polsce, zawita również na Śląsku.

Kiedy: 
 • 1 czerwca 2019
 • 2 czerwca 2019
Gdzie: Bytom Chorzów

Ruszyły zapisy na bezpłatne turnusy terapeutyczne dla najmłodszych zmagających się z chorobą nowotworową – Urtica Dzieciom Camp. Z pomocy psychoonkologów, terapeutów, dietetyków czy animatorów zabawy będzie mogło skorzystać ponad 70 dzieci. To również spotkania ze znanymi osobami, jak Jerzy Stuhr.

Strony