• Wielka bitwa na balony z wodą odbędzie się 19 sierpnia nad zbiornikiem wodnym Stawiki (fot. mat. organizatora)

  Wielka bitwa wodna

  Dobry rzut i zręczne unikanie nadlatujących balonów – te umiejętności będą niezbędne w czasie wielkiej bitwy na balony z wodą. Będzie mokro i wesoło.

 • Po miesięcznej przerwie gliwicka Palmiarnia jest już otwarta dla zwiedzających (fot. mat. organizatora)

  Gliwickie tropiki znów otwarte

  Jedno z ulubionych miejsc rodzin z dziećmi jest ponownie otwarte. Przerwa technologiczna w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach trwała miesiąc. Przeprowadzono szereg ważnych prac. Inwestycja kosztowała 996 tys. zł.

 • Spektakl "W kole" to kolejna wrześniowa propozycja Teatru Miejskiego w Gliwicach (fot. mat. organizatora)

  W kole

  To tytuł interaktywnego przedstawienia, w którym młodzi widzowie, poprzez wartką akcję, ekspresyjną grę aktorów i dużo muzycznych akcentów, zostają wciągnięci do teatralnego świata i wspólnie z aktorami współtworzą sztukę.

20 mobilnych, interaktywnych stacji badawczych z mnóstwem naukowych zagadek jeździ do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość i bawi. Już niedługo Naukobus zawita na Śląsk.

Kiedy: 
 • 6 sierpnia 2018 - 7 sierpnia 2018
 • 16 sierpnia 2018 - 17 sierpnia 2018

Oryginalne rękodzieło, warsztaty tkackie, tworzenia w glinie, art-recykling i szalone zabawy na dmuchańcach – w niedzielę, 9 września, odbędzie się Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła połączony z festynem rodzinnym.

Kiedy: 
 • 9 września 2018

Strony