• Tak wyglądała poprzednia edycja SILESIA BAZAAR w MCK w Katowicach (fot. mat. SILESIA BAZAAR)

  Śląskie święto mody i dizajnu

  SILESIA BAZAAR pokaże nam najnowsze trendy w modzie i dizajnie już po raz szósty. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaprezentuje się prawie 100 firm z całej Polski.

 • Międzynarodowy Dzień Żółwia będzie świetną okazją do odwiedzenia Śląskiego ZOO (fot. foter.com)

  Międzynarodowy Dzień Żółwia z Franklinem

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Żółwia mieszkający w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym żółw pustynny przyjmie imię Franklin. Zaplanowano również spacer szlakiem Żółwia Franklina, zabawy z animatorkami i wykłady o żółwiach.

 • "Lato w teatrze" to bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci odbywające się w trakcie wakacji (fot. mat. Teatr Dzieci Zagłębia)

  Latem bawcie się w teatr

  Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie zaprasza dzieci na artystyczne warsztaty, które odbędą się w ramach programu „Lato w teatrze". Tematem głównym zajęć będzie bycie dzieckiem i bycie dorosłym, a inspiracją stanie się twórczość Janusza Korczaka.

To będzie wyjątkowa noc dla podróżników, odkrywców i wszystkich, których ciekawią różnorodne kultury. Muzeum Śląskie podczas tegorocznej Nocy Muzeów zaprasza na wędrówkę po odległych zakątkach świata w poszukiwaniu inspirujących opowieści, twórczych wyzwań, muzycznych przygód oraz nietypowych prezentacji etnograficznych.

Kiedy: 
 • 20 maja 2017
Gdzie: Katowice

Legendarnego bohatera książek dla dzieci – Mikołajka, zna bardzo dobrze kilka pokoleń. Książki z tego cyklu z pewnością nie odniosłaby aż tak dużego sukcesu, gdyby nie charakterystyczne ilustracje. 15 maja odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej na podstawie "Nowych przygód Mikołajka. Wydania specjalnego podwójnego".

Kiedy: 
 • 15 maja 2017 - 30 czerwca 2017
Gdzie: Sosnowiec

Strony