• Dzięki dodatkowym atrakcjom, jakie zapewnił portal SilesiaDzieci.pl, rajdowe emocje udzieliły się również dzieciom (fot. mat. SilesiaDzieci.pl)

  Moc silników i atrakcji na Rajdzie Śląska [ZDJĘCIA]

  W miniony weekend 13-15 października odbyła się największa na Śląsku impreza motorsportowa – Rajd Śląska. Oprócz sportowych emocji, charakterystycznego brzmienia silników i niesamowitych prędkości, można było liczyć na dodatkowe atrakcje, które zapewnił portal SilesiaDzieci.pl.

 • Bezpłatne warsztaty kodowania dedykowane są dzieciom w wieku 9-12 lat (fot. pixabay)

  Godzina kodowania

  Nauka programowania stała się modna. Dzieci, które nie miały z nią jeszcze styczności, mogą spróbować swoich sił podczas zajęć „Godzina kodowania” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach.

 • "Mamo, to ja" to bezpłatne warsztaty, które odbędą się m. in. w Bielsku-Białej (fot. Renata Osińska Fotografia, mat. orgrnizatora)

  O rodzicielstwie na warsztatach

  Tej jesieni bezpłatne warsztaty „Mamo, to ja” odbędą się w 25 miejscach w całej Polsce. Specjaliści z różnych dziedzin odpowiedzą przyszłym i obecnym rodzicom na wiele ważnych pytań.

Październik to idealny czas na odwiedzenie Muzeum Zagłębia. W tym czasie na odwiedzające muzeum dzieci czekać będą bezpłatne przewodniki z ciekawostkami i zadaniami stworzone w ramach akcji "Muzealne Eksponaty - nie tylko dla Mamy i Taty".

Kiedy: 
 • 10 października 2017 - 15 października 2017
 • 17 października 2017 - 22 października 2017
 • 24 października 2017 - 29 października 2017
 • 31 października 2017
Gdzie: Będzin

Kim są muzealnicy? To odważni archeolodzy, dociekliwi etnografowie, skrupulatni historycy, konserwatorzy zabytków, historycy sztuki, edukatorzy, którzy o zbytkach i historii potrafią pięknie opowiadać, a także plastycy aranżujący wystawy. To właśnie ci ludzie tworzą muzeum. Teraz w ich role wcielą się także dzieci.

Kiedy: 
 • 14 października 2017
Gdzie: Gliwice
Cykl "Rytmicznie czy melodycznie" jest pokłosiem popularności, jaką cieszy się program edukacyjny „Tajniki Muzyki” (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl

Od niemowlaka do Spisaka

Pałac Kultury Zagłębia zachęca do rodzinnego spędzania czasu z towarzyszeniem doskonałej muzyki. „Rytmicznie czy melodycznie” to nowy cykl, będący częścią programu edukacyjnego „Tajniki Muzyki”.

Kiedy: 
 • 15 października 2017

Strony