• Wizyta w Fabryce Naukowców może stać się początkiem przygody z programowaniem (fot. pixabay)

  Dzień Otwarty w Fabryce Naukowców

  Gdzie pracują naukowcy? Okazuje się, że w... Fabryce! Ale nie jest to zwykła fabryka, tylko miejsce pełne wynalazków i nowoczesności. A teraz każde dziecko może ją odwiedzić i spróbować swoich sił w roli niezwykłego konstruktora.

 • Klub Malucha działa od 2015 roku zapewniając rozrywkę najmłodszym mieszkańcom Chorzowa (fot. Centrum Integracji Międzypokoleniowej)

  Nowy semestr w Klubie Malucha jeszcze ciekawszy

  Rozpoczął się nowy semestr w Klubie Malucha, prowadzonym przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie. Znana i lubiana formuła zajęć dla dzieci została dodatkowo urozmaicona.

 • Zestawy kreatywne SentoSphere wprowadzą najmłodszych w świat niezwykłych technik plastycznych (fot. Plac Francuski)

  Mały artysta w azjatyckim lesie

  Rozwijają wrażliwość, kreatywność i zdolności manualne dziecka, a dodatkowo przybliżają kulturę innych krajów, od Francji po Japonię. O czym mowa? O zestawach marki SentoSphere.

Luneta Galileusza, przyrządy Kopernika i zegary słoneczne prosto z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego – m.in. te kosmiczne atrakcje można oglądać na nowej wystawie Muzeum Zagłębia w Będzinie. To gratka dla wszystkich miłośników gwieździstego nieba.

Kiedy: 
 • 7 lutego 2018 - 4 kwietnia 2018
Gdzie: Będzin

O Pli Pla Plo pisaliśmy jakiś czas temu zafascynowani tym miejscem i deserami, jakie są w nim serwowane. Bistro przechodzi właśnie metamorfozę – zmieni się menu, parter zostanie rozbudowany, a znajdująca się na piętrze przestrzeń dla dzieci zyska nowy wystrój.

Teatr to nie tylko aktorzy – to również lalki, które pojawiają się w wielu spektaklach. W Muzeum Śląskim rozpoczyna się właśnie wystawa, która przedstawia dorobek Jadwigi Mydlarskiej-Kowal – artystki, która zreformowała polską scenę lalkową.

Kiedy: 
 • 9 lutego 2018 - 22 kwietnia 2018
Gdzie: Katowice

Strony