• Podczas spotkania dzieci poznają mowę ciała psa (fot. mat. fundacji Forget-me-not)

  Psia Edukacja w Sferze

  Wasze dziecko kocha psy? Zastanawiacie się nad zaproszeniem czworonoga do domu? Warto wcześniej posłuchać specjalistów i dowiedzieć się, jak prawidłowo karmić i pielęgnować oraz jak wychowywać, by był mądrym i lojalnym przyjacielem.

 • Jak podróżować z dzieckiem autobusem? Tego dowiemy się z filmu instruktażowego w ramach kampanii MZK, PKM i TLT w Tychach (fot. kadr z filmu instruktażowego)

  Przejazd wózkiem dziecięcym środkami komunikacji miejskiej - film instruktażowy

  Jak podróżować środkami komunikacji miejskiej z wózkiem dziecięcym? Jak wsiadać i wysiadać, które miejsce zająć? Odpowiedzi na te pytania znajdą odbiorcy filmu instruktażowego, który ukazał się niedawno w internecie.

 • Specjalnie powołana komisja zajmuje się ustalaniem przyczyn wypadku (fot. mat. prasowe Legendii)

  Wypadek w Śląskim Wesołym Miasteczku

  W sobotę, 19 sierpnia, w godzinach wieczornych doszło do wypadku w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Cztery osoby z urazami kręgosłupa i kończyn trafiły do szpitala.

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie zawsze jest łatwy. Zazwyczaj chciałybyśmy spędzać z dzieckiem tyle czasu, co dotychczas, a jednocześnie wyjść do ludzi i w dodatku zarabiać pieniądze. Rozwiązanie tego problemu na własny użytek znalazła młoda, zdolna projektantka mody z Mysłowic Ewa Miętkiewicz-Ciepły.

Kiedy zaszłam w ciążę z drugim dzieckiem cieszyłam się również z tego powodu, że nie będę musiała kupować wszystkich sprzętów, bo większość miałam po pierwszym dziecku. Jedyną rzeczą, której mi brakowało był fotelik samochodowy. Zakup nie był problemem. Problem pojawił się potem…

- Tylko nie to! Tylko nie ta pijana kobieta z dzieckiem - pomyślałam wchodząc w zakręt i widząc zbliżającą się postać, która chwiała się na nogach, a za rękę trzymała kilkuletnią dziewczynkę.

Czy próbowaliście podać swoim pociechom standardową, banalną potrawę w niestandardowy, ciekawy sposób. Zapewniam, że reakcje będą bardzo entuzjastyczne. Przykład - jajka w niecodziennej szacie.

Strony