• Inwazja Sztukmistrzów już 1 lipca na katowickim Rynku (fot. mat. organizatora)

  Inwazja Sztukmistrzów w Katowicach

  Na jeden dzień w centrum Katowic stanie prawdziwe cyrkowe miasteczko. Tancerze ognia, iluzjoniści, żonglerka, akrobatyka, popisy solowe i wspólne układy, to tylko fragment atrakcji w ramach Inwazji Sztukmistrzów.

 • Wojskowy piknik to obowiązkowy punkt dla wszystkich miłośników militariów (fot. mat. organizatora)

  Z fatrem na poligonie, czyli militarny Dzień Ojca

  Weekend 23-24 czerwca zapowiada się fenomenalnie. Ćwiczenia w strzelaniu do celu z paintballa, tor przeszkód, przeciąganie liny i przejażdżki wozami pancernymi - to tylko niektóre mrożące krew w żyłach atrakcje.

 • Grill, konkursy i pokazy z historią w tle - średniowieczny piknik zapowiada się bardzo zaskakująco (fot. mat. organizatora)

  Fireshow na festynie średniowiecznym

  Bicie monet, turniej rycerski, strzelanie z łuku, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz wieczorne fireshow – to tylko niektóre atrakcje, jakie zaplanowano na festynie.

- Mamo kiedy przebijesz mi uszy? – takie pytanie zadała mi moja córka parę dni temu. Moje argumenty, że dla mnie wygląda ślicznie, że niepotrzebne są dyndające i przeszkadzające świecidełka kompletnie do niej nie przemówiły. Gdy zasięgnęłam porad „specjalistów” okazało się, że takie dziurki świadczą o tym, że matka jest potworem.

Pomidor jest jedynym owocem (tak, tak, z naukowego punktu widzenia to owoc), który po obróbce termicznej zyskuje na wartości. Cenny likopen – barwnik (chroniący przed chorobami układu krążenia oraz rakiem) staje się wówczas lepiej przyswajalny przez organizm. Co lepsze, większość dzieci lubi pomidorową.

Kolorowy kubek, fantastyczną paterę na owoce czy przepiękną figurkę anioła strzegącego domowego ogniska można sobie kupić w sklepach z artystycznymi przedmiotami. O ileż przyjemniej byłoby jednak mieć takie cacuszka wykonane przez własne dziecko

Strony