• O porodzie domowym pisze położna z wieloletnim doświadczeniem (fot. pixabay)

  Poród w domu

  Jak przygotować się do porodu w domu? Kto może odebrać poród domowy i ile to kosztuje? Na pytanie czytelniczki odpowiada dyplomowana położna Danuta Przybyłko.

 • Zajęcia artystyczne w Muzeum Miejskim w Tychach poprowadzi Monika Sojka (fot. pixabay)

  Warsztaty dla młodych artystów

  Na zajęciach „W świecie twórczej wyobraźni” młodzi miłośnicy malarstwa będą mogli szlifować umiejętności pod okiem profesjonalistki. Absolwentka ASP i laureatka wielu nagród – Monika Sojka, poprowadzi uczestników przez świat sztuki.

 • Budowanie z klocków LEGO to jedna z ulubionych zabaw mniejszych i starszych dzieci (fot. mat. organizatora)

  Warsztaty konstrukcyjne LEGO. Darmowe i superpopularne

  Więcej dzieci skorzysta z bezpłatnych warsztatów konstrukcyjnych LEGO. Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej cieszą się takim zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili uruchomić drugą grupę.

Kiedy zaszłam w ciążę z drugim dzieckiem cieszyłam się również z tego powodu, że nie będę musiała kupować wszystkich sprzętów, bo większość miałam po pierwszym dziecku. Jedyną rzeczą, której mi brakowało był fotelik samochodowy. Zakup nie był problemem. Problem pojawił się potem…

- Tylko nie to! Tylko nie ta pijana kobieta z dzieckiem - pomyślałam wchodząc w zakręt i widząc zbliżającą się postać, która chwiała się na nogach, a za rękę trzymała kilkuletnią dziewczynkę.

Czy próbowaliście podać swoim pociechom standardową, banalną potrawę w niestandardowy, ciekawy sposób. Zapewniam, że reakcje będą bardzo entuzjastyczne. Przykład - jajka w niecodziennej szacie.

Rozmowa z koleżanką z redakcji: - Co u ciebie? U mnie super, bo wiesz, ja to mam już odchowane dzieci, nie to co ty, a wiadomo, że najbardziej obciąża odpowiedzialność za małego człowieka. Trochę zbiła mnie z tropu takim wstępem...

Strony