• Rozkład jazdy wąskotorówki w Rudach znajdziecie na stronie kolejkarudy.pl (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)

  Jedzie pociąg z daleka...

  Zabytkowa Kolej Wąskotorowa w Rudach to nie lada atrakcja dla małych i dużych miłośników kolei. Jesienią na przejażdżkę wybierzemy się zamkniętymi wagonikami. Podczas podróży dzieci mogą wcielić się w kolejarza – ubrać czapkę, wziąć do ręki chorągiewkę i lizak.

 • Miasteczko ruchu drogowego powstało przy ul. Kolberga w Rudzie Sląskiej (fot. UM w Rudzie Śląskiej)

  Powstało miasteczko ruchu drogowego

  W Rudzie Śląskiej powstało miasteczko ruchu drogowego. To idealne miejsce do praktycznej nauki zasad poruszania się po drodze. Dzieci i młodzież w trakcie jazdy napotkają przejazd kolejowy, kilkadziesiąt znaków, rondo, sygnalizację świetlną i skrzyżowania.

 • Halloween, Zaduszki - to święta, które pomagają dzieciom oswoić się ze śmiercią (fot. mat. organizatora)

  Przeżyć spotkanie ze śmiertką

  Temat śmierci jest trudny dla dzieci. Zbliżające się Halloween oraz święto Wszystkich Świętych to doskonała okazja do spotkania z bajkami, legendami, podaniami o strachach, duchach i śmierci, a wszystko podane w ciekawej formie warsztatów dla dzieci.

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie zawsze jest łatwy. Zazwyczaj chciałybyśmy spędzać z dzieckiem tyle czasu, co dotychczas, a jednocześnie wyjść do ludzi i w dodatku zarabiać pieniądze. Rozwiązanie tego problemu na własny użytek znalazła młoda, zdolna projektantka mody z Mysłowic Ewa Miętkiewicz-Ciepły.

Kiedy zaszłam w ciążę z drugim dzieckiem cieszyłam się również z tego powodu, że nie będę musiała kupować wszystkich sprzętów, bo większość miałam po pierwszym dziecku. Jedyną rzeczą, której mi brakowało był fotelik samochodowy. Zakup nie był problemem. Problem pojawił się potem…

- Tylko nie to! Tylko nie ta pijana kobieta z dzieckiem - pomyślałam wchodząc w zakręt i widząc zbliżającą się postać, która chwiała się na nogach, a za rękę trzymała kilkuletnią dziewczynkę.

Czy próbowaliście podać swoim pociechom standardową, banalną potrawę w niestandardowy, ciekawy sposób. Zapewniam, że reakcje będą bardzo entuzjastyczne. Przykład - jajka w niecodziennej szacie.

Rozmowa z koleżanką z redakcji: - Co u ciebie? U mnie super, bo wiesz, ja to mam już odchowane dzieci, nie to co ty, a wiadomo, że najbardziej obciąża odpowiedzialność za małego człowieka. Trochę zbiła mnie z tropu takim wstępem...

Strony