• W przypadku, gdy dziecko powyżej 3. roku życia nie dostanie się do przedszkola, gmina musi wskazać placówkę, do którego zostanie przyjęte (fot. pixabay)

  Rekrutacja do przedszkoli w woj. śląskim

  Już nie długo ruszają zapisy do przedszkoli. W wielu miastach nabór będzie odbywał się elektronicznie. Od 2017 roku prawo do miejsca w przedszkolu przysługuje wszystkim trzy-, cztero- i pięciolatkom. Sześciolatki obejmuje obowiązek przedszkolny. Zobaczcie, za co przyznawane są dodatkowe punkty i w jakich terminach odbywa się rekrutacja.

 • Wpis Pawła Grzonki oczarował 33 tys. mam (fot. archiwum zdjęć na Fb Pawła Grzonki)

  "Ogień z du... od samego rana!' - wpis taty oczarował 33 tys. mam

  "Stało się. Za plecami żony kupiłem jej i teściowej wycieczkę. Przez 7 dni sam będę ogarniał dzieci" - tak zaczyna się wpis taty, Pawła Grzonki, którym tak zachwyciły się internautki. Potem jest już tylko lepiej: "Nie wiem w co włożyć ręce. Napierda... jak helikopter w ogniu! (...) Bycie mamą nie jest łatwe".

 • Główną rolę w filmie gra Tomasz Parchański, w projekcie wzięli udział m.in. aktor Artur Barciś, zespół Clock Machine i internetowy muzyk CeZik (fot. mat. organizatora)

  Cudem uniknął śmierci – teraz budzi czujność innych [WIDEO]

  Każdego roku kilka tysięcy ludzi, w tym dzieci, zostaje zatrutych czadem. Niestety wiele osób umiera. Andrzej Frat przez trzy godziny leżał nieprzytomny w łazience, przeżył, bo upadł w pobliżu kratki wentylacyjnej. Teraz ostrzega innych - „Czadowym Filmem”.

Strony