• Wyobraźnia dziecięca jest niczym nieograniczona, dlatego podczas warsztatów artystycznych dzieci mogą stworzyć prawdziwe dzieła sztuki (fot. pixabay)

  W świecie twórczej wyobraźni

  To tytuł cyklu warsztatów dla dzieci, podczas których poznają one pojęcia dadaizmu, absurdu, fotomontażu i spróbują stworzyć piękne prace na ich podstawie.

 • Aby ustrzec dziecko przed niebezpiecznymi grami internetowymi warto spędzać z nim więcej czasu (fot. pixabay)

  „Wyzwanie 48 godzin” – fala zaginięć dzieci w Polsce

  „Wyzwanie 48 godzin” to niebezpieczna gra, w którą grają dzieci na Facebooku. Na początku była problemem wyłącznie w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy odnotowano jednak zwiększoną liczbę zaginięć nieletnich w Polsce.

 • Pli Pla Plo to rodzinne miejsce w katowickim Giszowcu (fot. mat. bistro)

  Pli Pla Plo Cafe – więcej przestrzeni, więcej smaków

  O Pli Pla Plo pisaliśmy jakiś czas temu zafascynowani tym miejscem i deserami, jakie są w nim serwowane. Bistro przechodzi właśnie metamorfozę – zmieni się menu, parter zostanie rozbudowany, a znajdująca się na piętrze przestrzeń dla dzieci zyska nowy wystrój.

Jestem z mężem i dzieckiem w kawiarni. Już mamy wychodzić kiedy właścicielka podchodzi do mojego syna i wręcza mu lizaka. Ja wykazuję się refleksem i chowam podarunek do torebki, tłumacząc, że może zjemy później. Bo nie chce mi się po raz setny tłumaczyć, że staram się nie dawać dziecku słodyczy, bo po co.

Każdy chłopiec ma w swoim życiu okres, gdy z pełnym przekonaniem twierdzi, że w przyszłości będzie strażakiem. Niektórzy nawet spełniają swoje marzenia. Wszyscy natomiast mogą przenieść się, choć na chwilę, w fascynujący świat strażaków. W Mysłowicach działa bowiem Centralne Muzeum Pożarnictwa.

- Mamo kiedy przebijesz mi uszy? – takie pytanie zadała mi moja córka parę dni temu. Moje argumenty, że dla mnie wygląda ślicznie, że niepotrzebne są dyndające i przeszkadzające świecidełka kompletnie do niej nie przemówiły. Gdy zasięgnęłam porad „specjalistów” okazało się, że takie dziurki świadczą o tym, że matka jest potworem.

Pomidor jest jedynym owocem (tak, tak, z naukowego punktu widzenia to owoc), który po obróbce termicznej zyskuje na wartości. Cenny likopen – barwnik (chroniący przed chorobami układu krążenia oraz rakiem) staje się wówczas lepiej przyswajalny przez organizm. Co lepsze, większość dzieci lubi pomidorową.

Kolorowy kubek, fantastyczną paterę na owoce czy przepiękną figurkę anioła strzegącego domowego ogniska można sobie kupić w sklepach z artystycznymi przedmiotami. O ileż przyjemniej byłoby jednak mieć takie cacuszka wykonane przez własne dziecko

Strony