• Wystawa będzie czynna od 16 listopada do 16 grudnia, od wtorku do piątku w godz. 9-18 oraz w soboty i niedziele w godz. 11-17 (fot. mat. organizatora)

  Ekoeksperymentarium u państwa Łaskotków

  Ekoeksperymentarium to wystawa dla dorosłych i dzieci. Pokazuje, jak upraszczać sobie życie, oszczędzać czas i pieniądze, a także eliminować to, co zbędne i niezdrowe. Rodzina Państwa Łaskotków zaprasza do swojego mieszkania na katowickim Rynku.

 • 25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia (fot. pixabay)

  Pluszowy miś pomoże małym pacjentom

  Co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Data nie jest przypadkowa – wtedy powstała ta uwielbiana przez dzieci maskotka. Ten dzień możemy uczynić wyjątkowym, wspierając małych pacjentów onkologicznych prezentem w postaci pluszowego misia.

 • Karuzela „Żorzanka" przyjechała do Żor z Francji. To najpiękniejsza ozdoba tego typu kraju i jedna z piękniejszych w Europie (fot. mat. UM Żory)

  Karuzela, jarmark i magia świąt

  Pierniki pachnące cynamonem, grzane herbaty z miodem i imbirem, swojskie wina, nietuzinkowe ozdoby i prezenty świąteczne, a także jedna z najpiękniejszych karuzela w Europie - to wszystko czeka na odwiedzających Jarmark Świąteczny w Żorach.