• Dzięki mapie szybko i łatwo znajdziecie instytucje, które są blisko Waszego miejsca zamieszkania (fot. print screen strony empatia.mpips.gov.pl)

  Wolne miejsca w żłobkach – sprawdź na mapie

  Powstała interaktywna mapa, dzięki której sprawdzicie m.in. liczbę miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych, jakie są opłaty, czy placówka jest dostosowana do dzieci niepełnosprawnych. Na jakie inne formy pomocy w opiece nad małymi dziećmi możecie liczyć? Zobaczcie.

 • W dobie samochodów, przejażdżka nawet zwykłym tramwajem dla wielu dzieci to frajda. Przejażdżka zabytkową baną z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem (fot. strona www Tramwajowej Linii Turystycznej)

  Przejażdżka zabytkową baną

  Podróż w czasie z tramwajem 23 to nie lada gratka dla miłośników starych pojazdów. Zabytkowy tabor pochodzi z 1953 roku. Przejażdżka może być ciekawym punktem weekendowej wycieczki do Parku Śląskiego lub centrum Katowic.

 • Dobrym pomysłem na dobre zakończenie wakacji jest udział w pikniku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (fot. mat. organizatora)

  Piknik na zakończenie wakacji

  Na zakończenie wakacji warto podarować sobie i dzieciom chwilę beztroskiej zabawy. Błogie lenistwo na trawie z koszem piknikowym oraz warsztaty ogrodnicze, plastyczne i rzeźbiarskie, będą czekać na was w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie.