• W przypadku, gdy dziecko powyżej 3. roku życia nie dostanie się do przedszkola, gmina musi wskazać placówkę, do którego zostanie przyjęte (fot. pixabay)

  Rekrutacja do przedszkoli w woj. śląskim

  Już nie długo ruszają zapisy do przedszkoli. W wielu miastach nabór będzie odbywał się elektronicznie. Od 2017 roku prawo do miejsca w przedszkolu przysługuje wszystkim trzy-, cztero- i pięciolatkom. Sześciolatki obejmuje obowiązek przedszkolny. Zobaczcie, za co przyznawane są dodatkowe punkty i w jakich terminach odbywa się rekrutacja.

 • Wpis Pawła Grzonki oczarował 33 tys. mam (fot. archiwum zdjęć na Fb Pawła Grzonki)

  "Ogień z du... od samego rana!' - wpis taty oczarował 33 tys. mam

  "Stało się. Za plecami żony kupiłem jej i teściowej wycieczkę. Przez 7 dni sam będę ogarniał dzieci" - tak zaczyna się wpis taty, Pawła Grzonki, którym tak zachwyciły się internautki. Potem jest już tylko lepiej: "Nie wiem w co włożyć ręce. Napierda... jak helikopter w ogniu! (...) Bycie mamą nie jest łatwe".

 • Główną rolę w filmie gra Tomasz Parchański, w projekcie wzięli udział m.in. aktor Artur Barciś, zespół Clock Machine i internetowy muzyk CeZik (fot. mat. organizatora)

  Cudem uniknął śmierci – teraz budzi czujność innych [WIDEO]

  Każdego roku kilka tysięcy ludzi, w tym dzieci, zostaje zatrutych czadem. Niestety wiele osób umiera. Andrzej Frat przez trzy godziny leżał nieprzytomny w łazience, przeżył, bo upadł w pobliżu kratki wentylacyjnej. Teraz ostrzega innych - „Czadowym Filmem”.

Wracasz z pracy, w ręce trzymasz torbę z zakupami, w zębach klucze, wbiegasz, bo musisz szybko zrobić obiad, a w domu wojna: twoje dzieci kłócą się, które pierwsze do ciebie dobiegło. Przez przypadek jedno potrąca drugie i wybucha totalny chaos. A co robisz ty...

Małgorzata z Bytomia pisze: Moja 7-letnia córka ma piękne, długie włosy. Kiedy była młodsza, pozwalała sobie robić różne fryzury, jednak od jakichś dwóch lat, nie pozwala zrobić innej niż koński ogon. Argumentuje to tym, że jest wygodny, że sama może go poprawić. Jednak nawet, kiedy wychodzimy razem, gdzie ja mogę to zrobić - nie zgadza się na zmianę.

Strony