Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń - poniedziałek 4 września 2017

Szkolna ławka pradziadków

niedziela 27 sierpnia 2017
  • "Szkolna ławka pradziadków" to specjalna ekspozycja związana z rozpoczęciem roku szkolnego (fot. mat. Muzeum Górnośląskie)
    "Szkolna ławka pradziadków" to specjalna ekspozycja związana z rozpoczęciem roku szkolnego (fot. mat. Muzeum Górnośląskie)
Kiedy: 
  • piątek 1 września 2017 - niedziela 10 września 2017
Gdzie: Bytom
Pierwszy dzień w szkole to ekscytujące przeżycie - nowi koledzy i nowe koleżanki, niezapomniana atmosfera i pełna słodyczy tyta. By ten dzień był wyjątkowy, warto zajrzeć na specjalną wystawę związaną z rozpoczęciem roku szkolnego.

W dniach 1–10 września w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu eksponowany będzie najnowszy nabytek muzeum - ławka Rettiga, pochodząca z przełomu XIX i XX wieku. Odwiedzenie wystawy będzie okazją do poznania szkolnej rzeczywistość naszych dziadków i pradziadków. Wystawę wzbogaci interaktywna zabawa „Zgadnij co to?”, dzięki której będzie można zobaczyć, jak kiedyś wyglądały przybory szkolne.

Muzeum przygotowao również warsztaty edukacyjne „Selfie w stylu retro”, które odbędą się 1 i 2 września o godzinie 12. Wykonane podczas zajęć stylizowane fotografie pozwolą uwiecznić w nietypowy sposób tak ważny moment jak rozpoczęcie roku szkolnego.

 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. sxc.hu)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Anna Brończyk-Puzoń, dietetyczka, wykładowca akademicki ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne

Przygotowując pierwszą wyprawkę szkolną staramy się o wszystkim pamiętać. Obok zakupionych podręczników, zeszytów i nowych ubrań, powinniśmy zadbać również o posiłki spożywane przez nasze dzieci poza domem. Anna Brończyk-Puzoń, dietetyczka i wykładowca w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.