Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń - wtorek 12 września 2017

Zobacz gwiazdy, zdobądź księżyc

niedziela 3 września 2017
  • Planetarium Śląskie jest najstarszym i największym w naszym kraju (fot. pixabay)
    Planetarium Śląskie jest najstarszym i największym w naszym kraju (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • wtorek 5 września 2017 - niedziela 10 września 2017
  • wtorek 12 września 2017 - niedziela 17 września 2017
  • wtorek 19 września 2017 - niedziela 24 września 2017
  • wtorek 26 września 2017 - sobota 30 września 2017
Gdzie: Chorzów
Planetarium Śląskie przygotowało jesienny program dla najmłodszych. Od wtorku do niedzieli można usiąść z rodziną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba i obejrzeć niesamowity świat galaktyk, kosmicznych przestrzeni i tajemniczych planet.

Chorzowskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Pod niebem planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty firmament, odbywają się popularne prelekcje astronomiczne i lekcje astronomii.

We wrześniu seanse odbywają się o 17 od wtorku do piątku. W soboty i niedziele zobaczyć kosmos można o godz. 11, 13, 15 i 17. W poniedziałki Planetarium Śląskie jest nieczynne. Koszt biletu dla dzieci wynosi 6 zł, dla dorosłych - 12 zł. Bilet rodzinny (do 4 osób) – 30 zł. Planetarium znajduje się w Parku Śląskim w Chorzowie, przy al. Planetarium 4. 

Szczgółowy program senasów można sprawdzić na stronie Planetarium.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. sxc.hu)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Anna Brończyk-Puzoń, dietetyczka, wykładowca akademicki ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne

Przygotowując pierwszą wyprawkę szkolną staramy się o wszystkim pamiętać. Obok zakupionych podręczników, zeszytów i nowych ubrań, powinniśmy zadbać również o posiłki spożywane przez nasze dzieci poza domem. Anna Brończyk-Puzoń, dietetyczka i wykładowca w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.