Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń - poniedziałek 18 września 2017

Znajdź swoją pasję

niedziela 10 września 2017
  • W Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbywają się zajęcia dla wszystkich grup wiekowych (fot. z arch. DK Chwałowice)
    W Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbywają się zajęcia dla wszystkich grup wiekowych (fot. z arch. DK Chwałowice)
Kiedy: 
  • poniedziałek 18 września 2017 - piątek 22 września 2017
Gdzie: Rybnik
Dni otwarte z zajęciami pokazowymi to świetna okazja, by spróbować swoich sił w różnych technikach i dyscyplinach. Może i Wam uda się odkryć nową pasję i przekonać się, że „Dom Kultury to Dom Wyobraźni”.

W Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbędą się dni otwarte, które pozwolą Wam poznać ofertę artystyczno-edukacyjną placówki. W dniach 18-22 września będziecie mogli korzystać z bezpłatnych spotkań z instruktorami i zajęć roboczych.

Będzie z czego wybierać. Miłośnicy rękodzieła mogą spróbować zajęć z wikliny, decoupage'u, szycia, malarstwa i innych technik rękodzielniczych. Na amatorów tańca czeka jazz, balet, hip-hop i zespół taneczny dla maluszków. Kto lubi zdobywać wiedzę chętnie zajrzy na zajęcia „Dziwię się światem” i kursy angielskiego. Zajęcia dla rodziców z maluszkami, bajkoterapia, teatr lalkowy,a także cykle zajęć dedykowane seniorom - każdy znajdzie coś dla siebie.

By poznać dokładne terminy poszczególnych zajęć pokazowych zajrzyjcie na stronę Domu Kultury.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. sxc.hu)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Anna Brończyk-Puzoń, dietetyczka, wykładowca akademicki ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne

Przygotowując pierwszą wyprawkę szkolną staramy się o wszystkim pamiętać. Obok zakupionych podręczników, zeszytów i nowych ubrań, powinniśmy zadbać również o posiłki spożywane przez nasze dzieci poza domem. Anna Brończyk-Puzoń, dietetyczka i wykładowca w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.