Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń - wtorek 30 stycznia 2018

Co oglądano w telewizji i czy w ogóle telewizję oglądano? Czy każdy posiadał telefon? Czym zastępowano wszechobecne dziś komputery? Tego dowiedzą się uczestnicy zajęć organizowanych w Muzeum Miejskim w Tychach.

Kiedy: 
  • 30 stycznia 2018
Gdzie: Tychy

Muzeum Śląskie zaprasza na ferie zimowe inspirowane wystawami czasowymi „Zaczęło się od ziarna” i „Zwrotnica. Początki neoawangardy na Śląsku”.

Kiedy: 
  • 30 stycznia 2018 - 9 lutego 2018
Gdzie: Katowice

Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA organizuje w okresie ferii zimowych zajęcia towarzyszące wystawie „Legenda Harley Davidson”. Najmłodsi zobaczą kilkanaście zabytkowych amerykańskich motocykli, poznają ich historie i wiele innych ciekawostek. Po każdym spotkaniu sesja zdjęciowa z motocyklem.

Kiedy: 
  • 29 stycznia 2018 - 9 lutego 2018
Gdzie: Katowice

Ile jest rodzajów śniegu, a ile lodu? Dlaczego każdy płatek jest inny? Jak się robi lodowe smakołyki, jak kolorowe kosmetyki, a jak zdalnie sterowane roboty? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi uzyskają uczestnicy zimowych półkolonii z Kombinatorami.

Kiedy: 
  • 29 stycznia 2018 - 9 lutego 2018
Gdzie: Chorzów

Kino Kosmos zaplanowało podczas ferii cykl pokazów filmowych pt. „Zimowa przygoda”. Dodatkowo przed każdym seansem odbywać się będą spotkania z gośćmi ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Górnośląskiego Parku Etnograficznego czy Filharmonii Śląskiej.

Kiedy: 
  • 29 stycznia 2018 - 11 lutego 2018
Gdzie: Katowice

Piękny zwyczaj ludowy, jakim jest przygotowywanie szopek bożonarodzeniowych, rozprzestrzenił się wszędzie tam, gdzie pojawili się chrześcijanie. Co ciekawe, do lat 30. XX w. szopka królowała w domach zamiast choinki. Dopiero później zaczęto ubierać świąteczne drzewko. Najpiękniejsze śląskie i afrykańskie betlejki będzie można oglądać od 20 grudnia w Muzeum Górnośląskim.

Kiedy: 
  • 20 grudnia 2017 - 4 lutego 2018
Gdzie: Bytom