Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń - niedziela 4 marca 2018

Stare monety, meble, płyty winylowe, książki i arcyciekawe bibeloty – tego nie zabraknie podczas najbliższego Jarmarku Staroci w Mikołowie. Już wkrótce miejski Rynek zamieni się w idealnie miejsce do poszukiwania prawdziwych skarbów.

Kiedy: 
  • 4 marca 2018
Gdzie: Mikołów

Macie w domu młodego miłośnika gier komputerowych, ale chcielibyście, aby poza wirtualnym światem zainteresował się również sztuką? Zdecydujcie się na wspólne rodzinne wyjście na wyjątkowy muzyczny poranek w Filharmonii Zabrzańskiej.

Kiedy: 
  • 4 marca 2018
Gdzie: Zabrze

W Pałacu Kultury Zagłębia podziwiać można wystawę, która zainteresuje każde dziecko – autorskie ilustracje książek dla dzieci i młodzieży. Zachwycają one feerią barw i pokazują, jak zmienia się sposób malowania i tematyka w zależności od regionu świata, z którego pochodzą.

Kiedy: 
  • 27 lutego 2018 - 23 marca 2018

Samoodkażające się ubrania, odporne na działanie ognia i rozdarcia kombinezony, materiały i lakiery zabezpieczające samochody przed uszkodzeniem – to nie śpiew przyszłości, a nanotechnologia. Więcej o tej wyjątkowej gałęzi nauki opowiada najnowsza wystawa Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Kiedy: 
  • 15 lutego 2018 - 26 kwietnia 2018
Gdzie: Bytom

Teatr to nie tylko aktorzy – to również lalki, które pojawiają się w wielu spektaklach. W Muzeum Śląskim rozpoczyna się właśnie wystawa, która przedstawia dorobek Jadwigi Mydlarskiej-Kowal – artystki, która zreformowała polską scenę lalkową.

Kiedy: 
  • 9 lutego 2018 - 22 kwietnia 2018
Gdzie: Katowice

Luneta Galileusza, przyrządy Kopernika i zegary słoneczne prosto z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego – m.in. te kosmiczne atrakcje można oglądać na nowej wystawie Muzeum Zagłębia w Będzinie. To gratka dla wszystkich miłośników gwieździstego nieba.

Kiedy: 
  • 7 lutego 2018 - 4 kwietnia 2018
Gdzie: Będzin