Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń - sobota 28 kwietnia 2018

Nie od dziś wiemy, że zdrowe nawyki i frajdę z aktywności fizycznej warto zaszczepiać w dzieciach od najmłodszych lat. Idealnym wydarzeniem sportowym dla najmłodszych zdobywających pierwsze sportowe szlify będzie kolejna edycja Marszu Malucha.

Kiedy: 
  • 28 kwietnia 2018
Gdzie: Chorzów

W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego warto wykorzystywać każdą okazję do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Świetną okazją może być sobotni parkrun w Parku Kościuszki.

Kiedy: 
  • 28 kwietnia 2018
Gdzie: Katowice

W najbliższy czwartek, 26 kwietnia, rozpocznie się wyjątkowy festiwal, którego głównym celem jest rozpowszechnianie i odkrywanie na nowo ślōnskiej gŏdki. To nie lada gratka nie tylko dla osób mówiących po śląsku, ale również dla wszystkich, którzy chcieliby wrócić do swoich korzeni i nauczyć się tego wyjątkowego języka.

Kiedy: 
  • 26 kwietnia 2018 - 28 kwietnia 2018
Gdzie: Katowice

Pełen fantazji i magii świat stworzony na kartach ulubionej książki to często remedium na negatywne uczucia czy trudy codzienności. Tak samo działają książki, które dzieci czytają w szpitalach - przyłącz się do akcji Wielka Zbiórka Książek i wspomóż tworzenie szpitalnych bibliotek.

Kiedy: 
  • 23 kwietnia 2018 - 20 maja 2018
Gdzie: Katowice

Lalka - dla wielu z nas symbol dzieciństwa i synonim dobrej zabawy. Teraz możemy cofnąć się w czasie i pokazać dzieciom, że lalki to nie tylko postacie znane z dzisiejszych sklepowych półek - zmieniały się przez lata tworząc ciekawy zapis historii świata. Niektóre jej etapy znaleźć można na wystawie „Lalka – mała przyjaciółka”.

Kiedy: 
  • 14 kwietnia 2018 - 10 czerwca 2018
Gdzie: Sosnowiec