porady

"HIV – ten problem mnie nie dotyczy" – myśli większość przyszłych mam. Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że tym wirusem można zarazić się np. u dentysty, kosmetyczki, a nawet u fryzjera! Bardzo ważne jest wykrycie tego faktu jeszcze przed 10. tygodniem ciąży. Wtedy szansa urodzenia zdrowego dziecka wzrasta do 99 procent.

"Marzy mi się poród w domu. To dopiero pierwszy trymestr, ale oglądałam wiele zdjęć z porodów domowych i chcę, żeby moje dziecko przyszło na świat w rodzinnych, intymnych warunkach" - napisała do nas pani Paula z Rudy Śląskiej. Jak przygotować się do porodu w domu? Kto powinien przy nim być i ile to kosztuje? Odpowiada dyplomowana położna Danuta Przybyłko.

Ania z Rudy Śląskiej pisze: Mój pięcioletni syn nie chce uczestniczyć w żadnych zajęciach dodatkowych. Zapisałam go na zajęcia sportowe i na angielski, niestety ani tu ani tu nie czuje się komfortowo. Na zajęcia sportowe uczęszczał już w ubiegłym roku, ale nie było to jego ulubione zajęcie. Często siedział na ławce i nie brał udziału w grach proponowanych przez prowadzącego. W tym roku nawet nie wchodzi do sali.

Strony