Chłopców, którzy kochają opowieści o rycerzach, z pewnością zaciekawi wystawa „Ślązacy pod Grunwaldem”, którą przygotowało Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Towarzyszyć jej będą warsztaty dla dzieci „Jak zostać rycerzem?”.
- 2 lutego 2017 - 31 maja 2017
Wyruszcie w podróż pełną średniowiecznych przygód, wypełnijcie fascynujące misje poznając ciekawostki o życiu rycerzy i uwolnijcie księcia - to zadania, które czekają na uczestników gry terenowej „Ślązacy pod Grunwaldem”.
Chłopców, którzy kochają opowieści o rycerzach, z pewnością zaciekawi wystawa „Ślązacy pod Grunwaldem”, którą przygotowało Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Towarzyszyć jej będą warsztaty dla dzieci „Jak zostać rycerzem?”.
Kiedy nie było aptek pełnych antybiotyków i witamin, ludzie lekarstw na swoje dolegliwości szukali wśród darów natury. Ich tajemnice najlepiej znali zakonnicy i to oni często udzielali chorym medycznych porad.
Dwórki o suknię na bal się pokłóciły i podczas sprzeczki rozerwały ją na pół. W tej sytuacji ratunkiem służyć może tylko nadworny krawiec.
Włodarz Warowni Pszczyńskich Rycerzy nakazał dworzanom, by ku uciesze wszystkich gości zaprezentowali swoje najlepsze pomysły, poprowadzili ich ulubione zabawy i przedstawili najciekawsze historie. Złożą się one na imprezę pod hasłem „Średniowieczny miszmasz”.
Zabawa, tańce, ucztowanie i psoty Stańczyka - to wszystko czeka na uczestników Wielkiego Świętowania w Warowni Pszczyńskich Rycerzy.
W średniowieczu życie skupiało się wokół zamków, gdzie zarobku szukali kupcy i rzemieślnicy. Jak wyglądał jeden dzień na podzamczu? Dzieci będą się mogły dowiedzieć w Warowni Pszczyńskich Rycerzy.
Warsztaty pieczenia podpłomyka, opowieści o chlebie i lekcja średniowiecznego savoir-vivre’u to tylko część atrakcji, których spodziewać się mogą uczestnicy średniowiecznej uczty w Warowni Pszczyńskich Rycerzy.
Jak wyglądała praca w średniowiecznym polu? Jakich narzędzi używano do uprawy roli i jak ułatwiano sobie życie? Dzieci dowiedzą się tego w Warowni Pszczyńskich Rycerzy.
Dawno już nieużywane rzygacze, co przez potworne paszcze wylewają wodę czy machina oblężnicza, miotająca pociski zwana trebuszetem, ale też przydatne do dziś okulary to średniowieczne wynalazki, które dzieci będą mogły poznać w Warowni Pszczyńskich Rycerzy.
Warownia Pszczyńskich Rycerzy świętować będzie dzień pieca chlebowego. Podczas imprezy dzieci będą mogły nie tylko dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat chleba i jego historii, ale także same wcielić się w rolę piekarzy.
Król i królowa prowadzący wieczne spory o dekrety, Stańczyk, wyprawiający psoty oraz dworzanie, spędzający czas na rozrywkach - tak wyglądało życie na średniowiecznym dworze. Można w nim uczestniczyć, odwiedzając Warownię Pszczyńskich Rycerzy.
Walki rycerskie, uroki rzucane przez czarownice, sztuczki kuglarzy, tańce i muzykowanie - słowem, wieki średnie w pigułce czekają na dzieci w Warowni Pszczyńskich Rycerzy, podczas imprezy „Średniowieczny miszmasz, czyli najlepsze z najlepszych”.
Strony |