Tej nocy każdy może zostać rycerzem

wtorek 13 maja 2014
  • W będzińskim Muzeum czeka w sobotę na dzieci wiele atrakcji (fot. materiały organizatora)
    W będzińskim Muzeum czeka w sobotę na dzieci wiele atrakcji (fot. materiały organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 17 maja 2014
Gdzie: Będzin
Nauka strzelania z łuku, rzucania włócznią, czy władania mieczem (lub toporem, jeśli ktoś woli) spodoba się chyba nie tylko dzieciom. A to dopiero początek atrakcji...

Muzeum Zagłębia w Będzinie też włącza się w Noc Muzeów. 17 maja będziński zamek będzie można zwiedzać o nietypowej porze - od godz. 18 do 1 w nocy, a Pałac Mieroszewskich w godz. 18-24.

Na dziedzińcu zamkowym, od godziny 20 do pólnocy, co godzinę odbywać się będą prezentacje uzbrojenia pt. „Uzbrojenie i ubiór przez wieki” w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych - Nordlige Sverda Hird, GRH Pro Maiorum Gloria, GRH Reduta oraz Bractwo Rycerskie Zamku Będzin.

Oprócz prezentacji strojów i uzbrojenia będzie można zobaczyć różnorodne scenki rodzajowe jak np. ubieranie rycerza w zbroje, pokazy walk rycerskich oraz wziąć udział w konkurencjach dla zwiedzających tj. strzelaniu z łuku, rzucaniu włócznią, nauce władania mieczem i toporem.

Do Podziemi Będzińskich będzie można wejść od godz. 18 do 24, ostatnie wejście o 23.30. Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Kategoria: Wydarzenia