Zwierzynalia, czyli dwa dni z czworonogami

poniedziałek 16 czerwca 2014
  • Miłośnicy psów będą zachwyceni - to impreza własnie dla nich (fot. materiały organizatorów)
    Miłośnicy psów będą zachwyceni - to impreza własnie dla nich (fot. materiały organizatorów)
Kiedy: 
  • sobota 21 czerwca 2014 - niedziela 22 czerwca 2014
Gdzie: Chorzów
Pokazy psich sportów i psów pracujących na rzecz człowieka, przedstawienia teatralne i budowa placu zabaw z surowców wtórnych - to tylko kilka z punktów programu Zwierzynaliów w Parku Śląskim.

Impreza odbędzie się 21 i 22 czerwca koło hali Kapelusz. Pierwszego dnia zaplanowano pokazy pracy pociągowej psów, służb specjalnych pracujących z psami, psów przewodników osób niepełnosprawnych oraz psich sportów: agillity i frisbee. Będzie można wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, warsztatach „Człowiek- pies dobry team” oraz poznać leśne ścieżki spacerowo-rowerowe i edukacyjne naszego regionu.

W programie znalazły się też zawody sportowe dla dzieci i niepełnosprawnych oraz warsztaty plastyczne. Właścicielom zwierząt radą służyć będą weterynarze, trenerzy psów i behawioryści. Przewidziano też ekologiczny happening oraz prezentacje szkół, przedszkoli i domów pomocy społecznej, uczestniczących w Programie Edukacji Humanitarnej „Mój pupil”. Zaprezentują się również schroniska dla bezdomnych psów, kotów i tchórzofretek.

Drugiego dnia zaplanowano konkursy: plastyczny, wiedzy z zakresu pomocy przedweterynaryjnej, biegi przełajowe z psami oraz zawody agility i dog trekkingu oraz frisbee. W planie są też spektakle w wykonaniu dzieci oraz członków Sekcji Psów Ratowniczych WOPR w Dąbrowie Górniczej oraz portalu społecznościowego www.landklinika.pl. Dzieci wykonają też plac zabaw z surowców wtórnych.

Hasło tegorocznej imprezy to „Spacerujesz mniej chorujesz, czyli na sportowo z przyjacielem zwierzem”.

Kategoria: Wydarzenia