Wycieczki w niebo i brokatowe tatuaże

poniedziałek 8 września 2014
  • Wielki Festyn Charytatywny odbędzie się 14 września (fot. materiały prasowe)
    Wielki Festyn Charytatywny odbędzie się 14 września (fot. materiały prasowe)
Kiedy: 
  • niedziela 14 września 2014
Gdzie: Mysłowice
Mnóstwo atrakcji czeka na gości Wielkiego Festynu Charytatywnego, który odbędzie się przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach w niedzielę. Przede wszystkim będzie to jednak okazja do pomocy chorym dzieciom i bezdomnym zwierzętom.

To już druga impreza organizowana przez mysłowickich aktywistów. Impreza rozpocznie się o godz. 12 i potrwa aż do godz. 20. W jej trakcie dzieci będą miały okazję wybrać się na wycieczkę „w niebo” zwyżką strażacką, pomalować wraki samochodów i zrobić sobie brokatowy tatuaż. Będą bańki mydlane, kule wodne, zapasy sumo i trampolina. Maluchy podczas warsztatów recyklingu przerobią surowce wtórne na przedmioty codziennego użytku i ozdoby. Zostaną one zlicytowane wraz z bonami i gadżetami, przekazanymi przez darczyńców.

Będzie się można również przejechać motocyklem, potańczyć zumbę i przyjrzeć się z bliska symulowanej stłuczce samochodowej wraz z akcją ratunkową. Zaplanowano  także loterię fantową i malowanie twarzy. Dzieci będą mogły dać się ostrzyc fryzjerowi za symboliczną złotówkę. Na zgłodniałe maluchy czekać będzie wata cukrowa, popcorn i ciasta własnego wypieku. O część artystyczną zadbają przedszkolaki i uczniowie z Mysłowic. Zaśpiewa też Evoos, a imprezę poprowadzi DJ Sendo.

Cały dochód z festynu zostanie przekazany na leczenie chorej na raka kości udowej Kamili Michalskiej i cierpiącego na wadę genetyczną trisomii 21 Oskara Lysko. Aby zebrana kwota była jak najwyższa, przeprowadzony zostanie ranking na najbardziej hojnego darczyńcę festynu. W trakcie imprezy będzie też prowadzona zbiórka 1-, 2- i 5-groszówek dla chorej na achondroplazję Sary oraz zbiórka koców i karmy dla Fundacji Wzajemnie Pomocni, zajmującej się bezdomnymi zwierzętami.

W przypadku niesprzyjającej pogody zabawy przeniesione zostaną do hali MOSiR. Festyn organizują: Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”, Forum Równych Szans i Praw Kobiet Mysłowice oraz MOSiR.

Kategoria: Wydarzenia